۶۳۵۷۰۶۴۷۴۵۳۰۷۶۸۴۳۸_۰

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: اینطور نیس که فقط هیاتای تجاری خارجی به ایران بیان و از اول مهر ماه سفر هیاتای بازرگانی ایرونی به کشورهای اروپایی واسه افزایش سطح مبادلات تجاری شروع می شه.

محسن جلال پور ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران به نسخه بخش خصوصی واسه دوره پسا تحریم، حل مشکل رکود و افزایش اعزام هیاتای تجاری اشاره کرد و گفت: از زمان انتخابات دوره هشتم اتاق ایران پسا تحریم اصلی ترین بحث روز اتاق بازرگانی بوده و به دنبال اون در همه اتاقای کشور ستاد استانی پسا تحریم تشکیل شده تا تموم ظرفیتای اقتصادی بنگاها در هر استان احصا کنن.

*اونایی که در سالای سخت تحریم در کشور ما سرمایه گذاری کردن بهتر هستن

: با در نظر گرفتن لازم سرمایه گذاری جدید واسه پیشرفت کشور باید بتونیم سرمایه گذار خارجی رو که به کشور ورود می کنن به نیازها وصل کنیم و اونایی که در سالای سخت تحریم در کشور ما سرمایه گذاری کردن بهتر هستن.

اون به برنامه ریزی اتاق واسه زمان بندی منظم واسه رویارویی تجار ایرونی با هیاتای خارجی که به ایران سفر می کنن اشاره کرد و گفت: چون هیاتای تجاری زمان محدودی رو در کشور حضور دارن تموم شرکتای معتبر ایرونی روبروی طرف تجاری خود قرار می گیرن همونطور که ۲۳۰ نفر از تجار اتریشی با یک هزار نفر از روسای شرکتای ایرونی دیدار داشتن که به اقرار رئیس جمهور این کشور برنامه ریزیا منظم بود.

اون در جواب به سوال فارس، مبنی بر اینکه بعضی نگران حضور صرف هیاتای خارجی در ایران هستن و می پرسن به چه دلیل بازرگانان ایرونی به کشورای دیگه سفر نمی کنن گفت: اولین هیاتای تجاری ایران به بقیه کشورها از مهرماه شروع می شه و تلاش کردیم که هیاتای اعزامی به شکل تخصصی و دسته بندی باشه.

البته در طول سالای گذشته اعزام هیاتای تجاری به بلوک شرق، آمریکای لاتین و عربی انجام می شد اما حالا با هیات تجاری چک، اسپانیا، اتریش هماهنگیای لازم انجام شده و اعلام آمادگی کردن تا هیات تجاری به این کشورها اعزام شه. هم اینکه با ایتالیاییا قرار گذاشته ایم تا بازرگانان ما واسه موضوع SME (بنگاهای کوچیک و متوسط) به ایتالیا برن و با فرانسه هم همین قرار رو داریم.

جلال پور با اشاره به شرایط سخت تحریم در سالای گذشته و تاثیر اون بر حجم مبادلات تجاری با کشورهای اروپایی گفت: بخاطر این حجم مبادلات ما با کشورها اروپایی به دست کم رسید و لی حالا این کشورها با به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و ۱+۵ با حضور رئیس جمهور و دو سه وزیر در هر هیات واسه حضور در ایران مسابقه گذاشته ان.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کینماتیک و انواع آن

معتقدیم خروج از رکود حتی به قیمت اینکه تورم به دو سه درصد اضافه شه لازمه هر چند دولت یازدهم در سال اول فعالیت با کنترل نقدینگی و سیاستای انقباضی تورم رو خیلی کم کرد اما در سال ۹۴ کنترل تورم باعث زیاد رکود شده.

: باید ببینیم چیجوری میشه از این ظرفیتا استفاده کرد تا مراودات تجاری به ثمر بنشیند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران به تاثیر تسهیلات بانکی بر رونق در بازار و حل مشکلات بخش تولیدی کشور گفت: طبق آمار سال گذشته ۳۸۰ میلیارد تومن تسهیلات داده شده که شاید کمتر از یک پنجم اون تسهیلات جدید بوده و بقیه تسهیلات معوقیه که دوباره تمدید شده.

جلال پور خاطر نشون کرد: هم اینکه درزمان بیست سال گذشته ما همیشه دچار تورم دو رقمی بوده ایم اما در کشور حسابداری تورمی اعمال نشده در حالی که تولید کننده هم به سهامداران سود داده و هم پرداخت های مالیاتی داشته در حالی که این پولای سود حاصل از تورم بوده وآخرش با وجود ۷۰۰ – ۸۰۰ هزار میلیارد تومن نقدینگی بنگاهامون از کمبود نقدینگی رنج می برن.

رئیس اتاق بازرگانی ایران از پیش پیشنهاد جدید اتاق ایران در شورای پول و اعتبار واسه حل مشکل بنگاهای کوچیک و متوسط خبر داد و گفت: پیشنهاد کردیم از یک و نیم تا ۳ درصد ذخایر سپرده بانکا پیش بانک مرکزی کم شه تا اونو به عنوان تسهیلات جدید به بنگاهای کوچیک و متوسط بدن که رقمی حدود ۶۰ هزار میلیارد تومن پول به بنگاها تزریق می شه.

اون با اشاره به سیاست انقباضی دولت در سالای گذشته واسه کنترل تورم گفت: معتقدیم خروج از رکود حتی به قیمت اینکه تورم به دو سه درصد اضافه شه لازمه هر چند دولت یازدهم در سال اول فعالیت با کنترل نقدینگی و سیاستای انقباضی تورم رو خیلی کم کرد اما در سال ۹۴ کنترل تورم باعث زیاد رکود شده.

جلال پور در مورد پیشرفتای مورد سرمایه گذار خارجی در کشور هم به سه شرط شفافیت، امنیت سرمایه گذاری و فضای رقابتی اشاره کرد و گفت: سرمایه گذار خارجی میخواد در فضایی سرمایه گذاری کنه که شفافیت وجود داشته باشه و از آن جایی که یک زمانی قوانین و مصوبات دولت بیشتر از روزهای هفته بود سرمایه گذار خارجی میخواد از این شرایط مطمئن شه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید