بدترین اشتباهات مدیران فروش

 

از هر مدیر فروشی بپرسید سخت ترین قسمت کارش کدامه؟ بدون شک به شما میگه به پایان رسوندن فروش!

بعد از این مرحله بستن قرارداد با مشتری جدید و بالا بردن سطح فروش باعث سود آوری مدیر فروش و ارتقاء حقوق اون می شه. اگه محصولی رو به فروش نرسونه طبیعتاً سودی هم نصیب اون نمی شه!
اصطلاح “به پایان رسوندن فروش” معنایی بالاتر از فروش یک کالا داره. مهم نیس تلاش داشته باشین قرار داد کوچیکی ببندید یا بزرگ! مهم توجه به اشتباهاتی ست که مدیران فروش هنگام بستن قرارداد و فروش کالا مرتکب می شن.

 

درباره چیزی که دوست داره سوال نمی پرسد!

دو دلیل هست که باعث می شه فروشنده درباره چیزی که دوست داره سوال نپرسد.

اول اینکه از عکس العمل سریع مشتری ترس داره! و دوم اینکه ممکنه فکر کنه دخالت اون باعث کم ارزش شدن کالا می شه!

بعضی وقتا مشتری و فروشنده بدون این که مدیر فروش بدونه نتیجه این گفتگو چیه وارد صحبتی طولانی می شن ! اصلاً شما چیجوری می تونین هر اون چه که می خواین از مشتری بالقوه خود به دست بیارین؟ واسه صحبت کردن با مشتری هدف معینی رو مشخص کنین. به طور مثال درباره نمایشگاه اجناس خود صحبت داشته باشین تا باعث جذب مشتری شید.

مدیر فروش وقتی که میخواد فروش رو تموم کنه از کلماتی چون “می خواین؟” و ” یا؟” استفاده نکنه! بعد از تموم شدن مرحله فروش از مشتری خود نپرسید که فردا وقت دارین همدیگه رو ببینیم؟ در کار خود عجله نکنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   درس گرفتن از اشتباهات پس از تشخیص اونا با چند قدم موثر

به سخنان خود کلمات دقیقی اضافه کنین مثلا: شما در هفته آینده وقت دارین؟ به جای شنیدن جواب دوباره اضافه کنین، “اگه تمایل دارین دو هفته بعد چطوره؟” با گفتن کلمات مشخص به مشتری، اونو مجبور می کنین کلمات محدودی رو انتخاب کنه و دچار استرس شه.
مدیر فروش دوست داره تموم کسائی رو که واسه برگزاری نمایشگاه به اونا نیازمند هستن جمع آوری کنه و هر اون چه رو که میخواد به آگاهی مشتریان و یا همکاران خود برسونه رو از روش یک جلسه پیش می بره. مدیر فروش دوست داره بدونه کی قراره این جلسه شرکت رو رهبری کنه؟

اگه با سوال پرسیدن از مدیر اجرایی شرکت حریف، جواب درست رو متوجه نشدید. از کسی دیگه سوال رو تکرار کنین: فکر می کنین رئیس جلسه در جمع شما حاضر باشه؟

شما می خواین بدونین رئیس مشتریان شما در جمع حضور داره یا نه. پس به نظرتون سوال عاقلانه ای از مدیر اجرایی شرکت حریف پرسیده اید؟

بهتره از فرد مناسب تری اطلاعات دریافت کنین، با کسی قرارداد ببندید که مقابل روی شماس نه این که فرد دیگری رو به جای خود بفرستد تا با شما وارد معامله شه.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۷/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید