تنظیم برنامه روزانه

موفقیت در کار و کاسبی و زندگی نیازمند تلاش زیاد و برنامه روزانه س، آدمایی وجود دارن که هر چی تلاش کنن به موفقیت نمی رسن، به نظر شما به چه دلیل این جور س؟

فرق زیادی بین کار و کاسبی با تلاش و جدیت و کار و کاسبی هوشمند هست، اگه نمی تونین بدون هوش و ذکاوت در کار تلاش کنین این کار بی فایده س، اولین چیزی که در افراد موفق کشف می کنین تلاش همراه تفکر هوشمنده.

در این مقاله به چند نکته می پردازیم که اگه روی اونا تمرکز کنین می تونین برنامه روزانه خود رو روی این کارا تنظیم کنین تا روز خوبی داشته باشین.

۱- ورزش روزانه رو شروع کنین

تحقیقات نشون میده که آدمایی که روزانه ورزش انجام می دادن انرژی بیشتری نسبت به بقیه دارن و دید اونا نسبت به مسائل بازتر هستش، انجام تمرینای ورزشی در طول روز به مدت ۱۰ دقیقه باعث ترشح ماده ای به نام GABA در مغز می شه.

۲- اول آب لیمو بخورین

خوردن آب لیمو بعد از بیدار شدن نیروی جسمی و عقلی شما رو زیاد می کنه و این انرژی در طول روز همراه شما هستش بعد از خوردن آب لیمو ۱۵ تا نیم ساعت منتظر بمونین بعد غذا بخورین.
آب لیمو عناصر غذایی زیادی مثل پتاسیم و ویتامین C رو داره اگه وزن شما کمتر از ۶۸ کیلو گرم باشه از نصف لیمو بیشتر استفاده نکنین.

۳- قبل از صبحانه خوردن گوشی خود رو چک نکنین

در شروع روز در فیسبوک و تویتر و یا در حال بررسی پیامای ایمیل خود هستید با این کار باعث بی توجهی به خودتون میشید، روز خود رو با مشاهده مناظر قشنگ شروع کنین.

۴- صبحانه ای واقعی بخورین

کسائی که صبحانه می خورن کمتر در خطر چاغ شدن قرار می گیرن، و در قند خون خود تعادل ایجاد می کنن.
هم اینکه در طول روز کمتر احساس گرسنگی می کنن اما خوردن صبحانه ای سالم باعث می شه بهتر تمرکز کنین و انرژی خاصی بگیرین.

۵- اهداف روزانه خود رو مشخص کنین

هر چقدر اهداف روشن باشن اعتماد فرد به خود بیشتر می شه و روی زندگی و کار خود بهتر تحکم پیدا می کنن، مشخص کردن اهداف روزانه باعث می شه به اهداف والا دست پیدا کنین.
هدف مبهم: میخواد امروز این مقاله رو به پایان برسانم
هدف روشن: امروز میخواد این سه بخش مقاله رو به پایان برسانم که هر بخش ۱ ساعت زمان می بره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راه هایی واسه رسیدن به خواب آروم پس از یه روز کاری سخت

۶- جای کار و کاسبی و دفتر خود رو تمیز کنین

کار در دفتر تمیز باعث تمرکز بیشتر شما می شه طبق تحقیقات آدمایی که در دفترهای تمیز مشغول به کار هستن، کار بهتری نسبت به آدما که محل کارشون به هم ریخته بود کار ارائه دادن. پس به هم ریختگی باعث می شه ذهن شما درگیر امور دیگری به غیر از کار شه.

۷- با خوردن قورباغه شروع به کار کنین

قورباغه ای در صبح بخورین هیچ اتفاقی واسه شما نخواد افتاد، مارک تواین
منظور از خوردت قورباغه اینجا انجام دادن کارای سخته.
انجام دادن کارای سخت تنها راه درمان و انجام کارا در ساعات اوله که با زمان کمتر کارا رو به پایان برسونین چون شما در این ساعات تمرکز بیشتری دارین.

۸- مدیریت جلسات

جلسها یکی از بیشترین کارایی ست که هم زمان و هم تمرکز شما رو از بین می برن پس جدولی روشن واسه جلسات و نحوه میریت اونا بذارین و به گروه خود تذکر بدین این جدول رو رعایت کنن.
رعایت این جدول باعث می شه در زمان دقیق حاضر شن و واسه تحقق اهداف خود با تمرکز تلاش کنن.

۹- روی چند کار زیاد تو یه زمان کار نکنین

ممکنه صبحا مجبور باشین چند کار رو به شکل با هم انجام بدین اما تحقیقات نشون میده که انجام چند کار تو یه زمان بهره وری اون کارا رو کم می کنه پس فقط روی یک کار تمرکز کنین.
محققان آدمایی رو که تو یه زمان چند کار رو با هم انجام میدن رو با بقیه اشخاصی که این کار رو انجام نمی دن مقایسه کردن و فهمیدن که این کار بهره وری کار رو کمتر می کنه.

۱۰- بگید “نه”

کلمه “نه” روز مهم شما رو قشنگ تر می کنه، وقتی کا شخصی کاری از شما میخواد و دوست ندارین اون کار رو انجام بدین با قاطعیت به اون نه بگید، این کار به شما کمک می کنن کارایی رو که خودتون قصد انجام دادنش رو داشتین انجام بدین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید