اشتباهات شبکه های اجتماعی شاید تا الان مستقیماً به ذهن تون خطور نکرده باشه و شاید ندونین منظور ما دقیقا چیه!

اشتباهات شبکه های اجتماعی شاید در ظاهر چیز خاصی به نظر نرسه اما چون این روزا همه فعالیتای یک برند و کسب وکار به جوامع آنلاین و سطح اینترنت وابسته، خیلی پیشنهاد می شه که با دقت، حوصله و تلاش همیشگی فعالیتای رسانه های اجتماعی خود رو پیش ببرین. البته پس از تعیین کانالای درست واسه فعالیت!

 

اشتباهات شبکه های اجتماعی

اشتباهات شبکه های اجتماعی که برند یا کسب وکار شما چه بخوایم نه نخوایم مرتکب می شه مستقیماً به اعتبار، معروفیت و حتی میزان فروش شما آسیب می زنه. خیلی پیشنهاد می کنیم که از این اشتباهات دور بمونین. از بهترین راه ها واسه دور موندن هم آگاهی و آموختن از اشتباهات دیگرونه. بخاطر گسترده بودن فعالیتای اجتماعی شما، پیشنهاد می کنیم اشتباهات برندهای برتر رو که در این پست می خونیم از دست ندین. بلکه با همکاران و دوستان خود هم به اشتراک بذارین.

 

 

Fox News اعلام کرد که دونالد ترامپ آخر هفته خود رو در کاخ سفید سپری کرده اما ، اون در تعطیلات بازی گلف به سر می برده.

به عنوان رئیس جمهور آمریکا، باید واسه دونالد ترامپ زندگی و حضور در منزل جدیدش که کاخ سفیده به یه چیز عادی تبدیل شه. اما Fox News تصمیم گرفت که ترامپ و سپری کردن آخر هفته اش در مقر ریاست جمهوری رو به عنوان “خبر فوری” پخش بده. این خبر در روز یکشنبه، ۲۶ مارس توییت شده.

مهم ترین خبر اینجور بود: سپری کردن آخر هفته با کار کردن در کاخ سفید.

اما موضوع این بود که ترامپ اصلاً در کاخ سفید حتی حضور هم نداشته! دونالد ترامپ رئیس جمهور خبرساز آمریکا، آخر هفته خود رو در زمین گلف سپری کرده و به تماشای تلویزیون در ویرجینیا مشغول بوده.

خلاصه اینکه این خبر Fox صحت نداشته و خیلی از منتقدان حتی نوشتن که بر فرض اگه هم صحت داشت، باید تبدیل به “خبر فوری” می شد؟

 

از دومین شکستای شبکه های اجتماعی که در ماه های ساده ی سال ۲۰۱۷ میلادی رخ داد، میشه به توییت حساب رسمی مک دونالد اشاره کرد که در اون به طرف ترامپ حمله شده بود!

 

 

وقتی راجبه سیاست فکر می کنین، احتملا فست فود باید آخرین چیزی باشه که به ذهن تون خطور می کنه.اونم زنجیره فست فودیِ مک دونالد! اما در صبح روز ۱۶ مارس، حساب کاربری این شرکت در توییتر، دست به اقدام عجیبی زد!

به گفته شرکت مک دونالد یک هکر با ورود به حساب رسمی این شرکت توییتی رو به بیشتر از ۱۵۰,۰۰۰ فالوور شرکت ارسال کرده و در اون، به رئیس جمهور آمریکا -دونالد ترامپ- توهین کرده. در این توییت رسمی، ترامپ رو “چندش آور” خونده و به دستان کوچیک ترامپ اشاره کرده. همینطور در این توییت، خواستارِ بازگشتِ باراک اوباما -رئیس جمهور سابق آمریکا- شده.

 

 

این توییت تا قبل از حذف شدن، به مدت نیم ساعت در صفحه رسمی شرکت مک دونالد قرار گرفته. بالافاصله پس از پاک شدن توییت، این شرکت در صفحه خود اینجور نوشت: توییتر به ما آگاهی داد که حساب کاربری مون در خطر خطر قرار گرفته. ما توییت رو حذف کردیم، امنیت رو بازگرداندیم و حالا در حال بررسی هستیم.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کینماتیک و انواع آن

چیزی که روشن ست اینه که این اتفاق خواه واقعاً به دست هکر اتفاق افتاده باشه یا نه، شاید مک دونالد مشتریان وفادارش رو از دست داده! نظر شما چیه؟

 

اشتباه بزرگ بعدی، واسه روز اسکار بود که به وسیله حسابدار PwC رخ داد.

 

در ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ یکی از بزرگ ترین اشتباهات در تاریخ اسکار اتفاق افتاد اونم زمانی که Warren Beatty و Faye Dunaway اسم اشتباه فیلمی رو به عنوان Best Picture اعلام کردن. این اشتباه تقصیر این دو نفر نبود بلکه مقصر حسابدار PricewaterhouseCoopers آقای Brian Cullinan بود. اون در طول این برنامه اسکار در پشت صحنه مشغول بود و تنها کار اون این بود که مطمئن باشه پاکتای درست به دست افراد درست می رسه. بطور ویژه به اون سپرده شده بود تا آفلاین بمونه تا کاملً حواس و تمرکز خود رو روی کارش بذاره و هیچ عامل مزاحمی به سراغش نیاد.

بدیش اینه تنها یک اخطار ساده واسه اون کافی نبود! Cullinan در طول کل برنامه اسکار در حال توییت زدن بوده تا اینکه پاکت اشتباه رو به دست این دو هنرمند داده. توییتش در پشت صحنه اسکار اینجور ثبت شدن:

“کیه که نخواد از پشت صحنه ی اسکار یه عکس توییت کنه؟”

 

اشتباه بزرگ بعدی به وسیله بخش مالی شرکت یاهو رخ داد! جالبه نه؟

 

 

در روز ۵ ژانویه، وقتی بخش امور مالی شرکت یاهو قصد داشت فالوورهای خود رو از برنامه ساختن نیروی دریاییِ “بزرگ تر” دونالد ترامپ آگاه کنه بجای کلمه Bigger که با حرف b شروع می شد، حرف n (که در کیبورد در کنارهم قرار دارن و همیشه همه دچار این اشتباه تایپی میشیم) رو استفاده کرد. شاید تا اینجای داستان بگید که ، پیش میاد! اما موضوع چیز دیگری ست!

کلمه Bigger اگه با حرف N شروع شه، کلمه ای نژادی بوجود آید که به معنیِ “کاکاسیاه” و سیاه پوسته. بدیش اینه این پست، تقریباً به مدت یک ساعت در صفحه رسمی قرار گرفت و بازخورد بزرگی رو از جامعه ی توییت گرفت. بطوری که تا قبل اینکه یاهو این پست رو پاک کرده و عذرخواهی کنه، به وسیله دیگه کاربران بیشتر از هزار بار توییت دوباره شده بود.

آخرش اینکه، باید اشتباهات شبکه های اجتماعی رو خیلی جدی گرفت چون حتی اگه مقصر شخص شمام نباشین می تونه اعتبار شما رو درهم شکند (مثل مورد هک شدن مک دونالد!)

کارشناسا پدیده فکر مهتر تجارب بسیاری در مدیریت شبکه های اجتماعی دارن، می تونین با خیال راحت مدیریت شبکه های اجتماعی کسب وکار خود رو به اونا واگذار کنین و یا مشاوره بخواهید. از اینجا با پدیده فکر مهتر تماس بگیرین.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید