عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

خشک کردن و جمع آوری بذر بابونه:

گل ها رو پس از برداشت بی معطلی باید خشک کرد. تأخیر در خشک کردن گل ها باعث تغییر رنگ اونا و کاهش کمیت و کیفیت عصاره و اسانس اون می شه، محل خشک کردن باید در سایه و دور از تابش مستقیم آفتاب باشه و جریان شدید باد وجود نداشته باشه. خشک شدن کامل گل ها ۵ تا ۶ روز طول می کشه. پس از خشک کردن گل ها باید اونا رو از ساقه و بقیه اندام های نامناسب پاک کرد، محل نگهداری باید خشک و خنک باشه هوای گرم و مرطوب موجب گسترش مریضی های قارچی کاهش اسانس و ماده مؤثره گل می شه، زمان مناسب واسه بذر هنگامیه که گلچها زبانه از حالت افقی خارج شده و به شکل عمودی در آیند اونقدر چه بذرها با تأخیر برداشت شن کارکرد بذر خیلی کاهش می یابد. (امید بیگی، ۱۳۸۷).

۱-۱۱- کودهای شیمیایی:

درزمان سالیان دراز مصرف بی روش کودهای شیمیایی موجب به هم خوردن تعادل عناصر غذایی مورد نیاز گیاه در خاک می شه. ضرر جبران ناپذیری به کشاورزی میزنه.

خراب کردن منابع آب و خاک، نابودی تنوع زیستی کشاورزی آلودگی آب و هوا به وسیله آفت کشا کودهای شیمیایی و افزایش مقاومت آفات و مریضی ها به شکل های مختلف سموم شیمیایی تنها بخشی از مشکلات زیستی به دلیل کشاورزی عادی بر اساس مصرف نهاده های شیمیاییه. یکی از راهکارهای رفع این مشکل استفاده از اصول کشاورزی پایدار در بوم نظام های زراعی هست (سوبیزا و همکاران ۱۹۹۰).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : بررسی روش های مختلف عصاره گیری از مراحل مختلف رشدی میوه و برگ درخت زیتون تلخ Melia azedarach Linnaeus در کارایی این ترکیبات روی شته سیاه باقلا Aphis fabae Scopoli

کشاورزی پایداری، یک نظام ترکیبی بر اساس اصول اکولوژیکه در این نظام به جای استفاده از نهاده های خارجی مانند کودهای شیمیایی و آفت کشا از بقایای گیاهی، کودهای دامی و کنترل بیولوژیک آفات استفاده می شه تا جدا از اینکه ذخیره مواد غذایی در خاک علف های هرز و آفات کنترل شده و ضمنا تنوع زیستی در مزارع زیاد شه.

[۱]-Subiza

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد