عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۱-۱-۱-    تاریخچه

سیب زمینی (Solanum tuberosum L) یک محصول جدید در دنیا امروزی به حساب میره. جستجوای انجام شده در جنوب شیلی نشون گر اینه که سیب زمینی ۱۳ هزار سال پیش در این منطقه قدمت داشته (یوجنت و همکاران، ۱۹۸۷). این دلایل بیان کننده این بودن که سیب زمینی قبل از کشاورزی امروزی، مورد مصرف قرار می گرفته (هاوکز، ۱۹۹۰). فسیلای پیدا شده از غده سیب زمینی در پرو نشون گر این بودن که مردمون بومی این منطقه در ۱۰۰۰۰ سال پیش از سیب زمینی در جیره غذایی خود استفاده می کردن (انجل، ۱۹۷۰). بررسی میکروسکوپی نشاسته غدهای پیدا شده نشون دهنده این موضوع بود که این غدها مثل غدهای مورد استفاده در کشاورزی امروزی بودن (یوجنت و همکاران، ۱۹۸۲). اینکه این غدها به وسیله کشاورزان پرورش داده شدن یا به شکل وحشی بودن هنوز نامشخصه. در حالی که در زمان قدیم، کشاورزی فاریاب در مناطق ساحلی پرو انجام می شدهه (پزورسکی، ۱۹۷۹)، بعضی از بررسی گران طبق دلایل ناچیز بر این باورند سیب زمینی در مناطق مرتفع آند پرورش و با مردمانی که در نوار ساحلی پرو زندگی می کردن داد ستد می شدهه (سائوئر، ۱۹۹۳). طبق نظر سالامان (۱۹۳۷)، لوفر (۱۹۳۸) و و هاوکز (۱۹۹۰) سیب زمینی در سال ۱۵۷۰ میلادی اول به اسپانیا و بعد ایتالیا و در سال ۱۵۸۷ به بلژیک برده شد. حدودا در سال ۱۵۹۰ سیب زمینی به طور مستقیم از آمریکای جنوبی به انگلستان آورده شد (هاوکز، ۱۹۹۰). به هر حال سیب زمینی به اروپا معرفی شد و به عنوان یک گیاه علوفه ای در اول استفاده شد و در آخر به عنوان یک منبع غذایی انسانی، محبوبیت خود رو پیدا کرد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : مدل سازی درصد چربی جامد و نقطه ذوب مخلوط‌های دو جزیی پالم اولئین کاملاً هیدروژنه و روغن سویای اینتراستریفیه شده به روش شیمیایی

الان و بعد از گذشت ۴ قرن، سیب زمینی از نظر مقدار تولید چهارمین محصول دنیا پس از گندم، برنج و ذرت هست و تقریبا در تموم مناطق دنیا کشت می شه (خواجه پور، ۱۳۸۳). سطح زیر کشت سیب زمینی طبق آمار فائو در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۹۳۲۱۱۹۸ هکتار با میانگین کارکرد ۶۵/۱۹  تن در هکتار بوده (فائو، ۲۰۱۲).

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد