عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

مقدمه

با توجه به اهمیت گیاهان دارویی در تأمین سلامت جامعه و ایجاد تنوع کشت در سیستمای کشاورزی، تحقیق در مورد شناسایی و معرفی گونه های قابل کشت از وظایف محققین به ویژه در مناطق دارای شرایط اقلیمی  بحرانیه که می تونه زمینه رو واسه تهیه داروهای گیاهی از مواد طبیعی و ابتدایی  بابونه در تموم فارماکوپه­های (واژه نامه های) معتبر دنیا به عنوان یک گیاه دارویی مهم شناخته شده و با توجه به کاربرد روزافزون اون در صنایع داروسازی، آرایشی و بهداشتی، عطرسازی و تهیه چاشنی های غذایی از اهمیت زیاد زیادی برخورداره تا اونجا که اون رو ستاره گیاهان دارویی نامیده ان (بالاز و تیرناد، ۱۹۹۸). مصرف هرساله بابونه در دنیا بیشتر از چار هزار تن گل خشکه که به طور کلی از کشورهای مجارستان، روسیه، آرژانتین، آلمان، چک، فنلاند، مصر و در سال های گذشته از کشور هند تأمین می شه (بالاز و تیرناد، ۱۹۹۸).

گیاهان درزمان زمان رشد خود با نا آرومی های زیاد محیطی روبرو می شن. هر یک از این نا آرومی ها می تونن بسته به میزان حساسیت و مرحله رشد گونه گیاهی، اثرات متفاوتی بر رشد، متابولیسم و کارکرد اونا داشته باشن.

خشکی از مهمترین عوامل محیطی کاهش رشد و کارکرد خیلی از گیاهان زراعی، باغی و دارویی به ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک دنیاه (حیدری و همکاران، ۲۰۰۶). درزمان بروز نا آرومی خشکی گیاهان با ذخیره تنظیم کننده های اسمزی مثل اسیدهای آمینه، قندها، بعضی از یون های معدنی، هورمون ها و پروتئین ها سعی در مقابله با نا آرومی دارن. در بین ترکیبات آلی، پرولین یکی از مهمترین تنظیم کننده های اسمزی به حساب میاد (ردی و همکاران، ۲۰۰۴).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رشته کشاورزی : بررسی اثرکاربرد قارچ مایکوریزا و تنش خشکی برکارایی جذب عناصر غذایی و روابط آبی در گیاه لوبیا سبز

[۱] – Balaz & ternad

[۲] – Heydari et al

[۳] – Redey et al

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد