عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

مقدمه

از زمان های قدیم پدیده­ی عمر یکی از مسائل مهم زندگی بوده. از این­رو افزایش عمر واسه موجودات گیاهی، جانوری و یا آدم می­تواند مهم باشه.

پیری در گیاهان به عنوان مرحله­ی پایانی نمو تعریف شدهه. از نشونه­های روشن پیری کنترل روند تغییرات زیاد منظم و کنترل شده فعل و انفعالات فیزیولوژیکیه. مثل مهمترین این رخدادها توقف فتوسنتز، جدا سازی کلروپلاست، کاهش دهن باز کن کلروفیل و شکستن پروتئین­ها و لیپید­ها و بقیه مولکول­های بزرگ می­باشه (نواب پور و همکاران، ۲۰۰۳).

در میوه­های فرازگرا اتیلن عامل اصلی پیر شدن میوه می­باشه و کنترل اتیلن از عملکرد­های اصلی جلوگیری از پیری در این میوه­هاس. اما گیلاس یک میوه­ی نافراز­گراه. این میوه دارای ارقام متفاوتی از نظر طول عمر می­باشه که شناسایی عوامل موثر در تعیین طول عمر در ارقام زودرس و دیررس می­تواند باعث افزایش طول عمر گیلاس شه.

طی رسیدن میوه، دسته­ای از فرآیندهای بیوشیمیایی که از دید ژنتیکی در گیاه برنامه­ریزی شده­ان رخ می­بده که باعث تغییر ویژگی­های میوه ی نارس و تبدیل اون به میوه ی رسیده می شه (برامل، ۲۰۰۶). ضمنا بعد از برداشت اجناس، تغییرات مختلف ساختاری ادامه می­یابند که در جهت خراب کردن بافت میوه عمل می­کنن (یو و همکاران، ۲۰۰۳). نرم شدن بیشتر از حد میوه­ها موضوع­ایه که عمر پس از برداشت اونا رو کاهش می­بده. در اجناس تراریخته با تغییر در بیان ژن پروتئین­ها و آنزیم­هایی که بر ویژگی­های دیواره­ی سلولی موثر هستن، می­توان میزان فعالیت و اثر آنزیم­هایی مثل پلی گالاکتوروناز رو در روند رسیدگی و نرم شدن محصول بررسی کرد (برامل و هارپستر، ۲۰۰۱ و واکابایاشی، ۲۰۰۰).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد کشاورزی : بررسی اثر سطوح مختلف آتورواستاتین و ال کارنیتن بر عملکرد تری‌گلیسیرید و کلسترول سرم جوجه‌های گوشتی راس ۳۰۸

نرم شدن و تغییرات بافتی طی رسیدن میوه­ها در هر گونه­ی خاص، ویژگی­های مخصوص به خود رو داراس (برامل و همکاران، ۲۰۰۴). جدا از اینکه این، تحقیقات نشون داده که آنزیم­های آلفامانوزیداز (α-Man) و بتادی ان استیل هگزوسامینیداز (ß -Hex) در رسیدگی و نرم شدن میوه­های نافراز­گرا نقش دارن (قوش و همکاران، 

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد