عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

گونه های وحشی

توجه کمی به حفظ گونه های وحشی متمرکز شده و متأسفانه خیلی از گونه های قدیمی به دلیل کاربرد وسیع علف کش ها، ایجاد زمین های کشاورزی جدید و استفاده از ارقام یکنواخت از بین رفته ان و اینجوری منابع ژنتیکی که می تونن در حال و آینده در ایجاد و بهبود واریته های زراعی نقش داشته باشن رو از دست دادیم [۵۳،۱۹]. واسه خیلی از گیاهان زراعی، ژرم پلاسم بزرگی در گونه های وحشی هست و این جور ها محدوده بزرگی از تنوع ژنتیکی رو نشون میدن اما به دلایل زیر این منابع ژنی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند:

۱-تلاقی گونه های وحشی با گونه های زراعی به سختی صورت میگیره و بیشتر نتایج بدست اومده عقیم هستن.

۲-سطوح پلوئیدی متفاوتی در گونه های وحشی هست و اختلاف بالائی رو نشون میدن.

۳-اطلاعات کمی از تاکسونومی گونه های وحشی در دسترسه.

با توجه به موارد اشاره شده، انتقال ژن از ژرم پلاسم گونه های وحشی به گونه های زراعی مشکل و بیشتر ناموفقه [۵۸]. هر چند الان با استفاده از روش های مهندسی ژنتیک این مشکل تا اندازه ای مرتفع شدهه. علیرغم مشکلات مطرح شده، میشه از ژن های موجود در ژرم پلاسم گونه های وحشی به خاطر افزایش مقاومت به آفات، مریضی ها و نا آرومی های غیر زنده و ضمنا افزایش کمیت و کیفیت محصول استفاده نمود. به طوری که ۸۰ درصد از صفات مفیدی که از گونه های وحشی به گیاهان زراعی منتقل شده، مربوط به مقاومت به نا آرومی های زنده و غیر زندهه [۵۳].

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته کشاورزی : بررسی اثر عسل و زنجبیل در بهبود ویژگی های فیزیکوشیمیایی و حسی خامه و مقایسه آن با خامه معمولی

۲-Genetic variation

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد