عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

اثرات فیزیکی احداث سدها

سدهای امروزی سطح دریاچه وسیع­تری نسبت به نمونه­های مثل قدیمی­تر دارن. این افزایش سطح، افزایش سطح تبخیر رو به دنبال داره. این حجم بزرگ تبخیر موجب افزایش شوری آب پشت سدها شده و در اثر آبیاری خاک­ها هم شور می­شن. این در حالیه که یکی از بهترین کارکردهای رودخانه­ها تغذیه منابع آب زیرزمینی بوده که با احداث سد حذف می­شه [۲۲].

یکی از اثرات احداث سد در مرحله استفاده به ایجاد دریاچه پشت سد و تبدیل آب جاری به آب ساکن بر می­شه، که باعث به وجود اومدن محل زندگی­های جدید با ویژگی­های خاص خود می­شه که ً این ویژگی­ها به طور طبیعی هیچوقت در منطقه وجود نداشتهه پس تعداد گونه­هایی که در دریاچه­های یکنواخت پشت سدها زیست می­کنن زیاد کمتر از رودخانه­های طبیعی با محل زندگی­های زیاد می­باشه [۴۸]. سدها به طور گسترده­ای تغییرات فصلی و سالیانه جریان آب رودخانه رو کاهش داده و باعث یکنواخت سازی جریان رودخانه در مناطق مختلف گردیده و باعث شده که ترکیب گونه­ای یکنواختی در رودخانه­های مناطق مختلف جغرافیایی به وجود آید که نتیجه اون کاهش تنوع زیستی و برابر شدن بوده [۱، ۴۸]. بیشتر جامعه بی­مهره کفزی درست در زیر سدها، کاهش غنای گونه­ای و در کل افزایش زیادی بی­مهرگان رو نشون می­بده. تغییرات به وجود اومده در جامعه بی­مهرگان کفزی به دلیل محیط فیزیکی و شیمیایی تغییر یافته زیر دست سدهاه. شایدً کاهش کلی ناهمگنی محل زندگی دلیل کاهش تنوع گونه­ای و زیادی بیشتر گونه­هاییه که شرایط به وجود اومده مناسب اوناس. بیشتر با باخبر شدن از نیازای محل زندگی، تغییرات فون جانوری تقریباً قابل پیش­بینی هستن[۴۸].

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : اثر کودهای زیستی بر عملکرد کمی و کیفی گیاه دارویی آویشن باغی در شرایط گلخانه(( Thymus vulgaris L))

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد