عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

اثرات فیزیکی احداث سدها

سدهای امروزی سطح دریاچه وسیع­تری نسبت به نمونه­های مثل قدیمی­تر دارن. این افزایش سطح، افزایش سطح تبخیر رو به دنبال داره. این حجم بزرگ تبخیر موجب افزایش شوری آب پشت سدها شده و در اثر آبیاری خاک­ها هم شور می­شن. این در حالیه که یکی از بهترین کارکردهای رودخانه­ها تغذیه منابع آب زیرزمینی بوده که با احداث سد حذف می­شه [۲۲].

یکی از اثرات احداث سد در مرحله استفاده به ایجاد دریاچه پشت سد و تبدیل آب جاری به آب ساکن بر می­شه، که باعث به وجود اومدن محل زندگی­های جدید با ویژگی­های خاص خود می­شه که ً این ویژگی­ها به طور طبیعی هیچوقت در منطقه وجود نداشتهه پس تعداد گونه­هایی که در دریاچه­های یکنواخت پشت سدها زیست می­کنن زیاد کمتر از رودخانه­های طبیعی با محل زندگی­های زیاد می­باشه [۴۸]. سدها به طور گسترده­ای تغییرات فصلی و سالیانه جریان آب رودخانه رو کاهش داده و باعث یکنواخت سازی جریان رودخانه در مناطق مختلف گردیده و باعث شده که ترکیب گونه­ای یکنواختی در رودخانه­های مناطق مختلف جغرافیایی به وجود آید که نتیجه اون کاهش تنوع زیستی و برابر شدن بوده [۱، ۴۸]. بیشتر جامعه بی­مهره کفزی درست در زیر سدها، کاهش غنای گونه­ای و در کل افزایش زیادی بی­مهرگان رو نشون می­بده. تغییرات به وجود اومده در جامعه بی­مهرگان کفزی به دلیل محیط فیزیکی و شیمیایی تغییر یافته زیر دست سدهاه. شایدً کاهش کلی ناهمگنی محل زندگی دلیل کاهش تنوع گونه­ای و زیادی بیشتر گونه­هاییه که شرایط به وجود اومده مناسب اوناس. بیشتر با باخبر شدن از نیازای محل زندگی، تغییرات فون جانوری تقریباً قابل پیش­بینی هستن[۴۸].

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کشاورزی : بررسی تأثیر چندین نوع پیش‌تیمار سازی بر روی بذور گیاه ماریتیغال (Silybum marianum) تحت چندین سطح تنش شوری

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد