عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

۲-۲ -۱- ماهیّت و ارزش مدیریت هدفمند

پیچیدگی و ظرافت تصمیم­گیری در کار و کاسبی ، مدیریّت هدفمند رو لازم می­سازه. مدیریّت فعالیّت­های متنوّع و چند بعدی داخلی، تنها بخشی از مسئوولیّت­های مدرن مدیرانه. محیط بلافصل برونیمؤسّسه مجموعه بعدی عوامل رقابت­انگیز رو فرا می­آورد. این محیط ، رقبا رو هر وقت که سود ممکن به نظر آید، تأمین کنندگان منابعی که روز به روز کم پیدا­تر می­شن،سازمان­های دولتی که بر تبعیّت از مقرراتی در حال افزایش نظارت می­کنن و مشتریانی که خواسته­های بیشترً غیرمنطقی­شون باید پیش بینی شه رو در بر می­گیرد. محیط بیرونی دور هم بر جو عمومی، ولی با نفوذی، که مؤسّسه در اون داره اثر می­گذارد.این محیط شرایط اقتصادی،تغییرات اجتماعی،رجحان­های سیاسی و پیشرفت­های فنّی رو در بر می­گیرد که همه رو باید پیش بینی، نظارت و آزمایش کرد و در تصمیم گیری سطح بالا دخالت داد. با اینحال این تأثیرها بیشترً پایین­تر از چهارمین عامل کلی در تصمیم گیری مدیریّت عالی قرار می­گیرند، که یعنی ، هدف­های زیاد و بیشترً ناپایدار صاحبان منافع مؤسّسه، سهامداران، مدیران عالی، کارکنان، اجتماعات، مشتریان و کشور.

به خاطر برخورد موثر با همه عواملی که بر توانایی شرکت در رشد سود آور اون اثر دارن، مدیران فرایندهای مدیریّت هدفمند رو به شکلی طرّاحی می­کنن که به نظرشون وضعیّت بهینه مؤسّسه رو در محیط­های رقابتی­اش آسون کردن می­کنه. اینجور استقراری به این دید امکانپذیره که فرایندهای هدفمند محاسبه دقیق­تری از تغییرات محیطی فراهم می­کنن و واسه واکنش نسبت به فشارهای داخلی یا رقابتی آمادگی بیشتری بوجود می­بیارن. (پیرس ،رابینسون،۱۳۸۳: ۱۷)

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : بکارگیری دو نوع خاک ریزدانه و درشت دانه و در نظر گرفتن متغیر های پایداری شیب جانبی کانال در دو حالت ساخت و بهره برداری و همچنین تعیین نقش کاهش سریع سطح آب و پارامتر زمان در پایداری شیب

۱٫Immediate External Environment

[۲].Remote External Environment

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد