عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۲-۷- مفاهیم اساسی سازمان و مدیریت

سازمان در معنای عام خود تشکیل شده از منابع مادی و غیر مادی می­باشه ، که بستر اجرای راه حل سازمانی حساب می­شه و مدیریت علم و هنر اداره این عوامل واسه رسیدن به اهداف تعیین شده ، می­باشه . پس شناخت کلی از سازمان و آشنایی با شکلای مختلف سازمان­ها و روش­های مدیریت به روش علمی می­تواند نسبت به شناسایی مشکلات اجرایی راه حل با دید علمی کمک کرده و با استعانت از نظریه­هایی علمی موجود، اعلام نظر  نمود، پس بحث خود رو در این دو زمینه؛ (سازمان و مدیریت) ادامه می­دهیم .

  1. ۱. سازمان : سازمان عبارت از یک رشته روابط منظم و عقلایی که بین اونایی که وظایف پیچیده و زیادی رو انجام می دهند ، و زیادی تعداد اونا بقدریه که نمیشه با هم در تماس نزدیک باشن­، بمنظور تأمین هدف­های مشترک خاصی برقرار می­شه . و واسه تشکیل هر نوع سازمان سه عمل صورت می­گیرد؛ ۱٫ تقسیم کار، ۲٫اختیار و مسئولیت، ۳٫روابط. پس طبق عناصر نامبرده سازمان رو می­توان، عمل طبقه بندی وظایف ، تفویض اختیار و اثبات مسئولیت واسه اجرای وظایف، و تعیین روابط بمنظور همکاری مؤثر در انجام هدف­های سازمان تعریف نمود. (اقتداری ، ۱۳۶۸ : ۱۰۵)

۱-۱ ساختار سازمانی :  بررسی­های انجام شده به وسیله صاحب نظران مختلف ، نشون می­بده که یکی از مهمترین عوامل آسون کردن و تقویت کارایی، اثر بخشی و بهره وری سازمان­ها ، ساختار مناسب و سازمان متناسب با اهداف مورد نظر می­باشه .ساختار مناسب سازمانی پیش فرضی واسه موفقیت و رسیدن به اهداف سازمانیه و از دست دادن اون ممکنه به شکست سازمان برسه. واسه ساختار سازمانی تعاریف زیادی انجام شده، که اینجا به تعریف استیفن رابینز اشاره می­شه (نژاد ایرونی، ۱۳۸۱ : ۱۴۹).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رشته کشاورزی : تأثیر منابع تأمین نیتروژن بر میزان مصرف سم نیکوسولفورون در کنترل علف¬های هرز ذرت علوفه¬ای۹۲

از دید بعضی وقتا استیفن رابینز، هر ساختار سازمانی از سه جزء یا بخش بو جود بین.

۱-پیچیدگی: میزان تخصص­گرایی(تقسیم کار به اجزاء ریز با جدایی افقی) تعداد سطوح مجموعه مراتب سازمانی (جدایی عمودی یا عمقی سازمانی) و حدودی که واحدهای سازمانی از دید جغرافیایی پراکنده شده­ان (جدایی مکانی ) رو تصریح می­کنه .

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد