عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

تهدید             

 

همون طوری که در شکل بالا دیده می­شه، درحالت اول ، که سازمان از قوت­های داخلی بهره مند و محیط بیرونی هم فرصت­هایی رو در اختیار سازمان قرار داده، بهترین شرایط واسه بهره­ورداری هست و سازمان می­تواند از این موقعیت بیشترین استفاده رو به عمل آورد.

درحالت دوم که سازمان دارای ضعف­هاییه اما محیط آماده و اماده بهره برداریه(محیط فرصت­هایی واسه سازمان داره.) مدیریت باید با تغییر در نوع خدمت یا کالای خود از محیط مناسب استفاده کنه و بر   ضعف­های سازمان خود فایق آید به عنوان  مثال  سازمانی که دچار ضعف پولی شدهه، ولی در محیط اون مشتریانی وجود دارن که از امکانات پولی خوبی برخوردارن، می­تواند با پیش فروش اجناس یا خدمات خود و یا مشترک کردن مشتریان و دریافت مبلغی از پیش ، بر مشکلات پولی غلبه کنه.

در حالت سوم، که سازمان از قوت­های کافی برخورداره، اما محیط مناسب نیس باید ترتیبی انجام شه که تهدیدات محیط به فرصت بدل شن و زیانی رو متوجه سازمان نسازند.

درحالت چهارم که سازمان ضعف داره و محیط هم تهدید آمیزه، سازمان باید از فعالیت  فعلی بیخیال بشه و به دنبال اون باشه که با محصولی متفاوت، در بازاری دیگر به کار خود ادامه بده.

بدین جهت مدیریت با بررسی دورنی و بیرونی در مدل سوات ، راه حل­های سازمان رو به طور واقعی و با توجه به امکانات دورنی و فرصت­های بیرونی تنظیم و آینده سازمان رو با اطمینان پیش بینی می­کنه. البته نباید از یاد برد که مشخص ساختن حالات چار گانه و تعیین ضعف­ها و فرصت­ها و تهدیدات، فقطً با اعلام نظر مسئولان و مدیران صورت نمی­گیرد، بلکه با کسب اطلاعات و آمار دقیق و مستند کارشناسان و بی جهت­گیری خاص و پیش داوری این حالات تعریف می­شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی : بهینه‌سازی الگوی کشت محصولات کشاورزی با الگوریتم رقابت استعماری (مطالعه موردی شهرستان بشرویه)

۲-۲۱- به چه دلیل روشای هدفمند درعمل پیاده نمی­شن؟

باید قبول کرد که رمز باقی موندن و موفّقیت سازمان­ها در دنیا پر نا آرومی و  پر از تغییر امروز، هشیاری مدیران و رهبران این سازمان­ها در انجام مناسب­ترین راه حل­ها واسه سازمان خود بوده.

ولی مسأله­ی مهم­تر در مراحل مدیریّت هدفمند، موضوع پیاده­سازی استراتژیه. در سال ۱۹۹۹ مجله Furtune طی مقاله­ای ادعا کرد که ۷۰ درصد دلیل شکست مدیران ارشد اجرایی (CEO) در آمریکا، نه به خاطر ضعف اون­ها در فرموله کردن راه حل بلکه بدلیل نبود موفقیت اون­ها در اجرا راه حل­هاشون بوده(۲). به چه دلیل پیاده­سازی راه حل تا این حد مشکله؟ محققین دلایل شکست سازمان­ها در اجرای راه حل­هاشون رو به چار نوع محدویت یا مانع نسبت داده­ان :

۱-مانع مربوط به نبود انتقال راه حل

۲-مانع مربوط به نبود هم جهتی کارکنان با راه حل

۳-مانع مربوط به نبود تعهد مدیریّت ارشد

۴-مانع مربوط به ندادن منابع لازم

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد