عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

۲-۲۷- تعداد شاغلین در صنایع دستی ایران

صنایع دستی می تونه سهم شایسته و مناسبی در برنامه های کلان پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی داشته باشه و امیده که این سهم در برنامه های پیشرفت کشور در حد ظرفیت و امکانات پنهون اون مورد توجه بگیره. گفتنیه که الان(۱۳۹۲) در دنیا ۴۶۰ رشته صنایع دستی شناخته شده هست که         ۳۵۰ رشته اون در ایران رواج داره و تعداد دست اندرکاران صنایع دستی کشور با توجه به آمارای رسمی سازمان میراث فرهنگی، که به شکل مستقیم وتمام وقت به این هنر- صنعت می پردازند رو ۳میلیون نفر محاسبه کردن که ازاین تعداد۱میلیون۴۰۰ هزار نفر اون به فرش؛ شامل قالی، شکلای مختلف گلیما، گبه، زیلو، و پلاس مربوط می شه.(آمار رسمی سازمان میراث فرهنگی کل کشور)لازم به ذکراست طبق اعلام این سازمان صنایع دستی در کل کشور برای۱۲میلیون نفر به شکل غیرمستقیم و و پاره وقت و فصلی ایجاد اشتغال کرده.

۲-۲۸- تاریخچه تشکیل سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی

تشکیل وزارت فرهنگ و معارف، اوقاف وصنایع مستظرفه در سال ۱۲۸۶ شمسی واسه اولین بار وظائف دولت رو در مورد  حفاظت از میراث فرهنگی مورد توجه قرار داده . تشکیل موزه ملی ایران و تشکیل اداره عتیقات به اقدامات دولت در مورد میراث فرهنگی نتیجه بخشید. تشکیل وزارت فرهنگ وهنر در سال ۱۳۴۳ مسائل مربوط به میراث فرهنگی رو به شکل تخصصی تری به شکل یک شاخه معاونت مورد توجه قرار داد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی : آنالیزحساسیت بارکل رسوب در رودخانه کارون با استفاده از مدل HEC–RAS (بازه ملاثانی– فارسیات)

با انحلال وزارت فرهنگ و هنر در سال ۱۳۵۸ و تشکیل وزارت  فرهنگ و آموزش عالی وظائف مربوط به میراث فرهنگی در وزارتخانه اخیرالذکر متمرکز شد. مصوبه ۲۷/۸/۱۳۶۰ هیات وزیران موجب شد تا واحدهای استانی و بعضی از واحدهای فرهنگی که بیشتر وظیفه معرفی میراث فرهنگی رو بر عهده داشتن از وزارت فرهنگ و آموزش عالی منتزع و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ترکیب شن، از این تاریخ تا تصویب قانون تشکیل میراث فرهنگی کشور دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش عالی متکفل امور مربوط به میراث فرهنگی  بودن.

ضرورت جلوگیری از انجام وظائف موازی ترکیب دستگاه هایی با وظائف مثل ایجاد مدیریت متمرکز واسه سیاستگذاری بهینه موجب شد که در سال ۱۳۶۴دستگاهای اجرایی و پژوهشی متکفل امور میراث فرهنگی از  وزارتخانهای ذیربط منفک و در سازمان میراث فرهنگی کشور وابسته به وزارت فرهنگ و آموزش عالی ترکیب شن.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد