عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۱-۱- اهمیت مصرف میوه ها در تأمین سلامتی آدم

 

در تغذیه آدم سه مطلب اساسی مورد توجه: اول این که غذا باید از نظر کمی بتونه احتیاجات بدن از نظر کالری (در مورد فعالیت بدنی) رو بر طرف کرده و موجب رفع گرسنگی شه. دوم، غذا باید از نظر کیفی متعادل باشه، بدین معنی که مقادیر کافی از پروتئینها، ویتامینها، مواد معدنی و چیزای دیگه ای به جز اینا رو، که بدن ممکنه در اثر کمبود هر یک از اونا گرفتار به سوء تغذیه شه، تأمین کنه. سوم: سالم باشه. میوه ها و سبزی ها به عنوان گروه مهمی از مواد غذایی، می تونن واسه رسیدن به هر سه هدف فوق کمک کنن، ولی روشنه که اهمیت یک سبزی یا میوه خاص بستگی به ترکیبات ویژه موجود در اون داره. میوه ها و سبزی ها به عنوان بخش مهمی از منابع غذایی آدم از اهمیت ویژه ای برخوردارن و بشر از همون اول خلقت جهت تأمین قسمتی از غذای خود از این اجناس استفاده می کرده. الان، استفاده از فرآورده های باغبانی در رژیم غذایی به طور زیادی مورد توجه قرار گرفته. تحقیق های علم نوین تغذیه ثابت کرده که مصرف میوه و سبزی باعث پیشگیری از دچار شدن به خیلی از مریضی های عادی می شه. پس، در کشورهای پیشرفته مردم در رژیم غذایی خود از میوه و سبزی بیشتر از فرآورده های دامی استفاده می کنن (اثنی عشری و زکایی خسروشاهی، ۱۳۸۷ ب).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه مهندسی کشاورزی : بررسی برخی صفات پومولوژیکی و فیزیولوژیکی برخی ارقام زیتون در منطقه درام شهرستان طارم

الان آگاهی عمومی از مصرف میوه ها و سبزیجات افزایش پیدا کرده. میوه ها و سبزیجات منبع کلی مواد مغذی لازم بدن هستن که شامل ویتامین های A وC  و اسید فولیک هست. جدا از اینکه این، میوه ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان هایی مثل کاروتنوئیدها، پلی فنل ها و آنتوسیانین ها هستن که به حذف رادیکالهای آزاد تولید شده در بدن که با بیماریهای قلبی عروقی، فراموشی و سرطان در ارتباط هستن کمک می کنن (Paliyath et al., 2008). انگور نه تنها منبع خوبی از فیبر غذایی بلکه پر از کربوهیدرات ها هم هست. جدا از اینکه این، انگور منبع مفید خیلی از مواد معدنی و ویتامین های گروه B6، C، E و K هست. ضمنا دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی به شکل فنولیک در پوست و شاید دانه هست (Yilmaz and Toledo, 2004).

[۱]. Food safety

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد