عنوان پایان نامه :

 بهبود عمر گلجایی¬گله های شاخه بریده رز، آفتابگردان و لیسیانتوس با استفاده از سدیم نیتروپروساید

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

تاریخچه، گیاه شناسی و پراکندگی گل رز

قدمت گل رز به زمان قدیم باز می شه. فسیلای گل رز مربوط به ۳۵ تا ۷۰ میلیون سال پیش بوده ان. در تمدن قدیمی یونان و روم و در اسطوره شناسی و ادبیات از گل رز به عنوان سمبل عشق، زیبایی و شادی یاد می شه. رزهای وحشی از زمان قبل تاریخ وجود داشتن و حدود ۱۵۰ گونه از اونا در اروپا، آسیا و خاورمیانه رشد پیدا کردن و بعدا به دست بشر مورد کشت و کار و اصلاح نژاد قرار گرفتن (گودین، ۲۰۰۱).

واژه rosa در زبون لاتین به معنای گل سرخه که به زبون اسکانی یونانیای مهاجر در جنوب ایتالیا بوده. در قرن ۱۲ میلادی این گل به اروپا راه پیدا و به دلیل رنگ قرمز روشن اون رو گل سرخ یا رز نامیدند. اولین بار میشل آدانسون، طبیعی شناس فرانسوی در سالای ۱۷۶۳ تا ۱۹۶۳ نام رزا رو واسه خونواده گل سرخیان انتخاب کرد (هی وود،۲۰۰۷).

گل رز با نام علمی Rosa hybrida واسه تیره گل سرخیانه و از دید نحوه رشد، شکل بوته و تولید گل به شکل های مختلف رزهای مینیاتوری، پاسیویی، هیبرید چای، فلوریبندا، درختچه ای و بالا رونده تقسیم می شه. گیاهان این خونواده به شکل علفی، درخت یا درختچه ای هستن. رز دارای گلای مشخص، منظم، دوجنسی و بعضی وقتا تک جنسیه که گلبرگا در اون آزادند. برگای گل رز متناوب و ساقهای اون تیغ دارن که شکل های مختلف اصلی و قدیمی دارای ساقهای زیاد پرتیغ بوده ان. در این گل ۵ عدد کاسبرگ و ۱۵ عدد یا بیشتر پرچم هست و دانه های بی آلبومن هستن. تخمدان به شکل فوقانی یا تحتانیه که این به جنس اون بستگی داره(ویسمان و ریتز، ۲۰۰۷).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی : تعیین ارزش غذایی و قابلیت هضم سه گونه مرتعی خلر(Lathyrus sativa)، قدومه(Alyssum inflatum) و گونه (Carex comans (به روشهای شیمیایی، تولید گاز، کیسه نایلونی و طیفسنجی مادون قرمز نزدیک(

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بهبود عمر گلجایی¬گله های شاخه بریده رز، آفتابگردان و لیسیانتوس با استفاده از سدیم نیتروپروساید

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بهبود عمر گلجایی¬گله های شاخه بریده رز، آفتابگردان و لیسیانتوس با استفاده از سدیم نیتروپروساید

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد