عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

اندازه­گیری کلروفیل دم میوه

اندازه­گیری کلروفیل با استفاده از روش آرنون (۱۹۵۶) انجام شد. در این روش اول به میزان ۵/۰ گرم از بافت تازه دم میوه گیلاس در بوته چینی با ۱۰ میلی­لیتر استون ۸۰ درصد (۸۰ درصد استون + ۲۰ درصد آب مقطر) ساییده و بعد مخلوط حاصل به لوله آزمایش منتقل گردید. بعد لوله آزمایش شامل مخلوط برگ ساییده شده در استون به مدت ۱۰ دقیقه و با سرعت ۶۰۰۰ دور در دقیقه سانتریفیوژ شد و بعد از تموم شدن سانتریفیوژ، مایع رویی به بالن ۵۰ میلی­لیتری منتقل شد. روی بقایای به جا مونده در لوله آزمایش مقدار ۱۰ میلی­لیتر استون ۸۰ درصد اضافه کرده و دوباره به مدت ۱۰ دقیقه و با همون سرعت سانتریفیوژ گردید و دوباره بعد از تموم شدن سانتریفیوژ محلول رویی به بالن انتقال داده شد. این عمل تا زمانی که حجم محلول بالن به ۵۰ میلی­لیتر برسه ادامه پیدا.

بعد از اونکه حجم محلول استخراجی به ۵۰ میلی­لیتر رسید، در طول موج­های ۴۸۰، ۵۱۰، ۶۴۵ و ۶۶۳ به وسیله دستگاه اسپکتروفتومتری مدل  Unico 2800 UV/VISقرائت شد. با استفاده از طول موج­های قرائت شده مقادیر کلروفیل a، کلروفیل b، کلروفیل کل و کاروتنوئید رو میشه به دست آورد که روابط اون­ها به شکل زیره:

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : بررسی اثر سطوح مختلف آتورواستاتین و ال کارنیتن بر عملکرد تری‌گلیسیرید و کلسترول سرم جوجه‌های گوشتی راس ۳۰۸

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد