عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

اسید آبسیزیک

اسید آبسیزیک[۱] از هورمون­های مهم گیاهیه که همراه با اتیلن با عنوان هورمون­های پیری نامیده می­شن. مثل وظایف مهم اسید آبسیزیک می­توان به رشد و باز شدن روزنه­ها در شرایط نا آرومی، تنظیم رسیدگی و خواب بذر، ریزش و تحریک پیری اشاره کرد. اسید آبسیزیک در پیری برگ دخالت داره و با افزایش پیری برگه که شاید به شکل غیرمستقیم موجب افزایش تولید اتیلن و تحریک پیری می­شه (کافی و همکاران، ۱۳۹۱). ضمنا رسیدگی میوه­ها از فرآیندهای دیگریه که به اسید آبسیزیک هم نسبت داده شدهه.

تحقیقات نشون داده که هورمون اسید آبسیزیک دارای نقش مهمی در شکل های مختلف میوه­های فرازگرا و نافرازگرا در طول مراحل رسیدن میوه می­باشه. در میوه­ی نارس غلظت اسید آبسیزیک خیلی پایینه و با رسیدن میوه غلظت اون در هر دو نوع میوه­های فرازگرا و نافرازگرا افزایش می­یابد (ستها، ۲۰۱۲؛ ژانگ و همکاران، ۲۰۰۹). ضمنا مشخص شدهه که در طول رسیدن میوه، اسید آبسیزیک با فرآیندهای دیگری مثل فعالیت­های تنفسی، تغییرات در رنگ، سوخت و ساز مواد فنلی و محتوای مواد غذایی میوه، فرآیندهای سوخت و سازی دیواره سلولی و نرم شدن میوه و تغییرات قند و اسید در ارتباطه و افزایش غلظت اسید آبسیزیک و کاربرد خارجی اون می­تواند تولید اتیلن در میوه­های فرازگرا رو جلو بندازه (ستها، ۲۰۱۲).

[۱]- Abscisic acid (ABA)

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کشاورزی : بررسی و مقایسه ریزغده زایی رقم های زودرس و دیررس گیاه سیب زمینی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد