عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

کنترل ژنتیکی متابولیسم گیاه

کنترل محیطی متابولیسم گیاه به مدت طولانیه که در یک روش­ی کم و بیش تجربی، به وسیله­ی استفاده از دمای پایین مورد استفاده قرار گرفته. مثلا، انبار میوه­ها و سبزی­ها و خنک کردن سریع سبزی­های برگی پس از برداشت از مزرعه می­باشه. خنک کردن به گونه­ی موثر، میزان تنفس بافت­ها رو کاهش می­بده و روی­هم­رفته عمر مفید اونا رو طولانی می­کنه. در انبار با اتمسفر کنترل شده و اتمسفر تغییر داده شده میوه و سبزی، غلظت گازکربنیک رو افزایش داده و غلظت اکسیژن رو نسبت به هوا پایین می­بیارن و از این روش جهت پایین آوردن فرآیندهای تنفسی در فرآورده استفاده می­کنن (راحمی، ۱۳۸۹).

الان وسایل دقیقی از دستکاری رفتار پس­از برداشت میوه­ها و سبزی­ها به وسیله استفاده از واریته­های جهش یافته یا دستکاری ژنتیکی شده موجوده تا گیاهان تراریخته[۱] ایجاد شه و به دنبال اون، عمل آنزیم ویژه­ای رو (فرآورده ژن) حذف و یا سرعت دادن کرد. نمونه­ای مهم، کاهش فعالیت آنزیم پلی­گالاکترونازه که در شکستن دیواره یاخته موقع رسیدن خیلی از اجناس، مثل گوجه­فرنگی، دخالت داره (راحمی، ۱۳۸۹).

ضمنا آنزیم­های زیاد دیگری، مثل آنزیم­های آلفامانوزیداز و بتا- دی- ان- استیل هگزوسامینیداز، وجود دارن که در رسیدگی و نرم شده شکل های مختلف اجناس فرازگرا و نافرازگرا نقش اجرا می­کنن و بررسی­های ژنتیکی که روی شکل های مختلف اجناس انجام شدهه، اهمیت مثل این تحقیقات رو در بحث فناوری پس­از برداشت روشن­تر ساختهه (قوش و همکاران، ۲۰۱۱).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تاثیر مصرف سالیسیلیک اسید و کودهای زیستی بر عملکرد و اجزاء عملکرد نخود در شرایط آبیاری تکمیلی

 

[۱]- Transgenic plant

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد