عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

آویشن و کاربرد اون

آویشن باغی یکی از قدیمی­­ترین گیاهان دارویی و ادویه­ایه تیموس کلمه­ایه یونانی و به معنای شجاع می­باشه این گیاه رو نماد شجاعت می­دونستن به طوری­که در تاریخ آمده، زنان یونان قدیم این گیاه رو به لباس شوهران­شون که راهی جنگ بودن می­دوختند اونا به فکر بودن که آویشن باعث شجاعت و پس پیروزی اونا در جنگ می­شه. آویشن باغی از قرن ۱۶ رسماً به عنوان یک گیاه دارویی شد و در تموم فارما­کوپه­های معتبر از پیکر رویشی آویشن به عنوان دارو یاد شده و خواص درمانی اون مورد تأکید قرار گرفته­. اسانس آویشن باغی خاصیت ضد­باکتری و ضد­قارچی داره از این اسانس در صنایع دارو­سازی صنایع غذایی  کنسرو­سازی و صنایع بهداشتی و آرایشی استفاده می­شه(فالویر[۱]، ۲۰۰۳).

آویشن باغی همه ساله در سطوح بزرگی در کشورهای اسپانیا، آلمان، فرانسه، پرتغال، آمریکا، چک، اسلواک، مجارستان و شمال آفریقا کشت می شه.آویشن یکی از قدیمی ترین و شناخته­شده­ترین گیاهان ادویه ای و دارویی در طب سنتی ایران و اروپاه. مردم یونان قدیم این گیاه رو نماد شجاعت می­دانسته ان. این گیاه در مصر قدیم نقش کلی ای در مومیایی کردن اجساد اجرا می کرد. پزشکان یونانی و مصری، اثر قوی و تحریک­کننده این گیاه رو شناخته بودن؛ حتی آشپزهای اون روزگار هم به ارزش اون اطلاع داشتن. این گیاه در قرون وسطی به عنوان نمادی از قدرت و جرات مطرح می شد و سربازهای اون موقع، قبل از جنگ خود رو با این گیاه می آراستند (گلمکانی، ۱۳۸۶).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کشاورزی : بررسی و مقایسه ریزغده زایی رقم های زودرس و دیررس گیاه سیب زمینی

[۱] faleiro

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد