عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

روش بررسی داده­های بارندگی

روش­های زیادی در بررسی خشکسالی ارائه شده ان و شاخص­های زیادی هم طبق داده­های بارندگی در اندازه­های زمانی مختلف ارائه شده­ان که از مهمترین اون­ها به روش شاخص استاندارد بارندگی (امکی و همکاران، ۱۹۹۳)، روش دهک­ها (گیبس و همکاران، ۱۹۶۷)، روش شاخص خشکی پالمر (۱۹۶۵)، روش­های بر اساس شدت و مدت خشکسالی (چانگ و همکاران، ۱۹۹۱؛ استرلا و همکاران، ۲۰۰۰). استفاده از این شاخص­ها معمولا در نظارت و مدیریت خشکسالی کاربرد بیشتری دارن چون که می­توانند شدت، مدت و بزرگی خشکسالی رو نشون داده و مقایسه ای بین نقاط مختلف در یک زمان خاص بکنن. با این حال، این شاخص در مورد بررسی منطقه­ای خطر خیلی موفق نیستن. دلیل این بیشتر به این نکته بر می­شه که این شاخص ها طبق کمبود نرمال شده بارندگی نسبت به میانگین استواره. بااین حال، زیادی یا خطر مقادیر خشکسالی­های شدید با استفاده از این شاخص ها قابل محاسبه نیس (لازارو و همکاران، ۲۰۰۱).

تعداد روزهای بی بارندگی یا دوره های خشکسالی که هدف اصلی این تحقیق، محاسبه دوره بازگشت اوناس، معمولاً در بررسی منطقه­ای خطر خشکسالی کاربرد داره. تحقیقات آماری زیادی واسه بررسی خطر بر اساس زیادی روزهای بی بارش انجام شدهه. مثلا، زنجیره­های مارکف (لانا و بورگیونو، ۱۹۹۸) از اون جمله. توابع زیادی مختلفی نبز واسه بررسی زیادی مورد استفاده قرارگرفته­ان مثل پیرو نمایی و پخش دو جمله­ای (نویلیس، ۱۹۸۶؛ دوگیودرویت، ۱۹۸۷). توابع پخش مقادیر حدی واسه بررسی زیادی بیشترین حد روزهای بی بارش (لانا و همکاران، ۱۹۹۸) و پیرو پخش پارتو (سرانو و پورتوگوئز، ۲۰۰۳؛ ارید، ۲۰۰۲) مثل توابع پخش زیادی مورد استفاده هستن. روند تغییرات این شاخص هم به وسیله محققین مختلفی مثل سرا و همکاران (۲۰۰۶) در اسپانیا، سو و همکاران (۲۰۰۶) و گونگ و همکاران (۲۰۰۵) در چین مورد بررسی قرار گرفته. با این حال این متغیر در کشور بررسی نشده و روش گشتاورای خطی در تعیین مناطق برابر نه تنها در کشور بلکه در مطالعه بقیه محققین هم از روش گشتاور­های خطی در مورد دوره های بی بارندگی استفاده نشده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : بهینه‌سازی الگوی کشت محصولات کشاورزی با الگوریتم رقابت استعماری (مطالعه موردی شهرستان بشرویه)

[۱]- Standardized Precipitation Index

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد