عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

شاخص زیستی BMWP

عادی­ترین سیستم شاخص زیستی در انگلستان، شاخص زیستیBMWPه که واسه اولین بار در سال ۱۹۷۸ به وسیله کار گروه نظارت بیولوژیک اداره محیط زیست انگلستان پیشنهاد شد [۴۵]. این سیستم در سال ۱۹۷۸ بر مبنای نظر سنجی از مراجع علمی، آزمایش­ها و بحث­های مختلف در مورد اون پیشرفت و بهبود پیدا و در سال­های ۱۹۷۸ و ۱۹۷۹ در سطح ملی در کشور انگلستان واسه آزمایش کیفی رودخانه­ها استفاده شد [۳۲]. این سیستم در سال­های ۱۹۹۶ و۱۹۹۷ به وسیله والی[۱]و هاوکز[۲]با استفاده از آنالیزهای کیفی انگلستان و ولز در سال ۱۹۹۰ که شامل ۱۷۰۰۰ نمونه بیولویک بود، مورد بازبینی قرار گرفت. اون­ها نشون دادن که خیلی از امتیازهای اصلاح شده نسبت به امتیازهای اصلی اختلاف معنی دار دارن [۷۳].

به خاطر نمونه ورداری در این سیستم، بستر رودخانه با ضرباتی که در فاصله ها زمانی ۳ دقیقه­ای وارد می­شه متلاطم گردیده و منطقه متلاطم شده با تورهای استاندارد جستجو می­شه تا همه بزرگ بی­مهرگان کفزی جمع آوری گردند. همه گونه­های جمع آوری شده در سطح خونواده (کم تاران در سطح رده) مورد آزمایش قرار می­گیرند تا بشه اون­ها رو واسه استفاده در وسعت بیشتری منطبق کرد و مشکلات به دلیل شناسایی گونه­های نادرست رو برطرف نمود. بعد به هر خونواده امتیازی نسبت داده می­شه. مقاومت هر خونواده از کفزیان به آلودگی آلی در سرعت جریان­های مختلف، مبنای امتیاز دهی می­باشه طوری که خونواده­ای که کمترین مقاومت رو در برابر آلودگی داره، بیشترین امتیاز رو به خود می­گیرد (جدول ۳-۱ پیوست) لازم به ذکره که امتیازهای اصلی اختصاص داده شده به هر خونواده در سال ۱۹۷۸ طبق مقاوم­ترین عضو خونواده که در منطقه غالب بوده انجام شده و یعنی حد پایین امتیاز هر خونواده رو بیان می­کنه. در آخر نمرات هر خونواده موجود در نمونه با هم جمع می­شه تا امتیاز BMWP اون سایت به دست آید [۳۲، ۴۵، ۷۳، ۷۴].

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تولید شیر کم لاکتوز به روش مداوم و بهینه سازی شرایط تولید این شیر در ستون های حاوی آنزیم لاکتاز تثبیت شده در کلسیم آلژینات

[۱]Wally

[۲]Hawkes

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد