عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

موندگاری علف کشا

موندگاری علف کشا در خاک از مهم ترین اشکال آلودگیای زیست محیطی و عاقبتای کاربرد آنهاست که به توانایی خاک در نگهداری علف کش و جلوگیری از حرکت اون به خارج از سیستم خاک گفته می شه. در تعریف دیگری از پایداری به مدت زمان حضور آفت کش یا متابولیتای اون در محیط گفته شده که با استفاده از روشای آنالیتیکی یا زیست سنجی قابل تشخیص باشه(هلینگ، ۱۹۸۷). بعضی از علف کشا دارای موندگاری بالایی در خاک هستن. این ویژگی در کنترل  دراز مدت علفای هرز مطلوبه. اما دووم بیشتر علف کش در خاک موجب آسیب به گیاهان زراعی و علوفه ای کاشته شده در سالای بعد می شه (هلینگ، ۲۰۰۵).

موندگاری علف کشا در خاک  ناراحت از شرایط مختلف اقلیمی و خاکیه مثلا،  نیمه عمر گزارش شده واسه  علف کش متری بیوزین در نیمرخ سطحی خاکایی که درمعرض دمای بالا و تابش شدید آفتاب قرار گرفتن ۴ تا ۵ روز (ساواج، ۱۹۸۰) در فصل بهار، ۵۱ روز، درفصل تابستون ۱۶روز و در فصل زمستون ۵۲ روز گزارش شدهه (لارسون و همکاران ۱۹۹۷)، حال اینکه در لایه های زیرین خاک نیمه عمرای تا بیش از۵۰۰ روز  هم گزارش  شدهه (هنریکسون و همکاران، ۲۰۰۴).

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تاثیر آفت¬کشی، ضد¬تغذیه¬ای و دور¬کنندگی عصاره و پودر چند گونه گیاه دارویی روی شب¬پره هندی، Plodia interpunctella (Hübner)

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد