عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

خشکسالی

بررسی­های زیادی در مورد خشکسالی در کشور با بهره­گیری از شاخص­ها و روش­های مختلف صورت گرفته. با استفاده از شاخص  (EDI) خشکسالی موثردر اندازه روزانه، تغییرهای مکانی و زمانی خشکسالی در استان تهران رو بررسی کردن ( مقدسی و همکاران، ۱۳۸۴).

نصرتی و آذرنیوند (۱۳۸۱) با بهره­گیری از شاخص درصد عادی بودن نقشه پراکندگی شدت خشکسالی در حوضه اترک رو تهیه کردن.

رمضانی (۱۳۸۴) هم با بهره­گیری از همین شاخص در استان گیلان دوره برگشت خشکسالی با شدت­های مختلف رو گرفت.

اختری و همکاران (۱۳۸۵) با بهره­گیری از دو شاخص SPI و  EDIتغییرهای مکانی خشکسالی در استان تهران رو مورد بررسی قرار داده و شاخص EDI رو بهتر از شاخص SPI معرفی می­کنن.

بری ابرقویی وهمکاران (۱۳۸۰) هم جدا از اینکه معرفی شاخص­های مختلف خشکسالی وضعیت این شاخص­ها و زیان­های به دلیل خشکسالی در استان­های مختلف رو بررسی کردن.

ضمنا در بررسی­های محمدنیا و همکاران (۱۳۷۹) بررسی شاخص­های آزمایش شدت خشکسالی و امکان­سنجی کاربرد شاخص شدت خشکسالی پالمر رو در ایران مورد توجه قرار دادن.

در بررسی­های پرهمت و همکاران (۱۳۷۹) روند خشکسالی­ها و ترسالی­ها از راه بررسی آمار ۵۰ ساله آبدهی در حوضه آبخیز کارون مورد آزمایش قرار گرفت.

نصری و همکاران (۲۰۰۶) در بررسی منطقه­ای خشکسالی در منطقه اردستان از شاخص­های دهک ها و شاخص استاندارد بهره­گیری کردن.

هدف ابتدایی بررسی زیادی، رابطه دادن بزرگی حوادث حدی به زیادی اتفاق اون­ها از راه استفاده از پخش­های آماری می­باشه (رائو و همکاران، ۱۹۹۷).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تاثیر آفت¬کشی، ضد¬تغذیه¬ای و دور¬کنندگی عصاره و پودر چند گونه گیاه دارویی روی شب¬پره هندی، Plodia interpunctella (Hübner)

هیزن (۱۹۱۴) نشون داد در مناطق غرب آمریکا که در خطر خشکسالی متناوب هستن، تغییرات بارندگی هرساله بیشتر از ۳۵ درصده در حالی که در منطقه شرق که کمتر در خطر خشکسالی هستن، این مقدار به ۱۵ تا ۲۵ درصد می رسد.

[۱]- Hazen

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد