عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

 

حفظ تعادل اکوسیستم طبیعی

مهمترین بخش این مجموعه حفظ تعادل اکوسیستم طبیعیه، که بر خلاف انتظار، الان با کارکرد آدم همیشهً در حال تغییر و تغییر می­باشه. این تغییر از راه پیشرفت بی­روش نواحی مسکونی، خدماتی، کشاورزی و صنعتی، استفاده نامناسب از منابع طبیعی چون جنگل­ها، مراتع، دریاها، اقیانوس­ها، معادن، منابع انرژی و چیزای دیگه ای به جز اینا ایجاد آلودگی­های زیست­محیطی مثل آلودگی هوا و منابع آب و خاک بوجود می­آید. حاصل این تغییرات، خراب کردن محیط­زیست، تجمیع آلودگی­های زیست­محیطی، افزایش مریضی­های جسمی و روانی، نابودی گونه­های مختلف گیاهی و جانوری، خراب کردن لایه ازون، افزایش گرمای زمین و درکل ایجاد انحراف در سیر طبیعی اکوسیستم طبیعیه.

با این حال در عواملی که موجب تغییرات اکوسیستم طبیعی می­شه، ایجاد تعادل کرده تا کمه کم در اکوسیستم طبیعی هم کاهش برقرار شه. واسه این کار عناصر دیگری از ابعاد زیست­محیطی جهت رسیدن به پیشرفت پایدار مطرح می­شه که در زیر به توضیح اون پرداخته می­شه.

۲-۸-۲- ترکیب امور پیشرفت با محیط­زیست

بدین­معنی که در برنامه­ریزی­های بلند­مدت و کوتاه­مدت پیشرفت، در بخش­های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات، جنبه­های زیست­محیطی رو باید درنظر گرفت تا آسیبی به محیط زیست وارد نشه.

۲-۸-۳- برنامه­ریزی و مدیریت منابع طبیعی

اگر در استفاده از منابع مختلف طبیعی مثل جنگل­ها و مراتع، منابع آبی و ارضی، منابع انرژی و سوخت، منابع معدنی و استخراجی و چیزای دیگه ای به جز اینا، برنامه­ریزی دقیق و مدیریت بهینه وجود داشته باشه، رسیدن به اهداف مطلوب، با مصرف بهینه این منابع بهتر هستش و از مصرف بی­روش هم جلوگیری بعمل می­آید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی : عوامل مؤثر بر پذیرش نوغانداری در استان گیلان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد