عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

روش کاشت

آویشن رو از راه بذر و یا رویشی میشه افزایش کرد . کشت به وسیله بذر به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام میگیره (امید بیگی، ۱۳۷۴).

کشت مستقیم : بذر رو در زمان مناسب به شکل ردیفی در زمین اصلی کشت می کنن . مقدار بذر مورد نیاز واسه هر هکتار زمین پنج تا شش کیلو گرمه . از نگاه کوچیک بودن بذر و ضمنا از اونجا که گیاهان رویش یافته از بذر رشد و نمو کندی دارن ، بنابر این کشت مستقیم در سطوح کوچیک پیشنهاد می شه. در کشت مستقیم بهتره بذرا در طول ردیف به شکل متراکم کاشته شن  و پس از رویش بوتها رو  به تعداد مناسب تنک کرد .

کشت غیر مستقیم : در این روش بذرا رو در فاصله ها مناسب در خزانه هوای آزاد که بستر اون واسه کشت آماده شدهه کشت می کنن . بذر مورد نیاز واسه هر متر مربع خزانه ۸/۰ تا ۱ گرمه .چون بذر آویشن زیاد کوچکه بنابر این ، جهت سرعت دادن در کاشت و ضمنا یکنواختی تراکم بذرا در ردیفا بهتره به نسبت یک به سه با ماسه نرم (یک قسمت بذر و سه قسمت ماسه)مخلوط شه . عمق بدر در خزانه ۵/۰ سانتیمتر مناسبه . پس از آبیاری منظم و وجین علفای هرز سطح خزانه ، ابتدا بهار  و ابتدا تابستون (تیر) زمان مناسبی واسه انتقال نشاءها به زمین اصلیه . در این مرحله نشاءا از ریشه مناسبی به طول پنج تا هفت سانتیمتر بهره مند بوده و به سهولت فادرند شوک حاصل از انتقال رو تحمل کنن . در هر چاله دو یا سه نشاء میشه کشت کرد . در سطوح کوچیک کشت عمل انتقال نشاء به زمین اصلی رو میشه با دست انجام داد .  در حالی که در اندازه وسیع این عمل فقط با ماشین امکان پذیره . واسه هر هکتار زمین به ۱۶۰ تا ۲۴۰ هزار نشاء نیازه . با کشت ۵۰۰ تا ۶۰۰ گرم بذر با کیفیت مطلوب در خزانه هوای آزاد میشه به این تعداد نشاء رسید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی : اولویت بندی اقتصادی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان فارس

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد