عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

عملیات داشت (مراقبت و نگهداری) :

آبیاری منظم و وجین علفای هرز سطح خزانه ضرورت داره . در طول رویش گیاهان ،جنگ با علفای هرز هم ضروریه . وجین مکانیکی علفای هرز به تنهایی کافی نیس و باید با استفاده از علف کشای مناسب به جنگ با اونا پرداخت . قبل از انتقال گیاهان از علف کش رونستار به مقدار هفت تا هشت لیتر در هکتار به شکل محلول پاشی میشه استفاده کرد . زمان مناسب واسه استفاده از این علف کش وسطای بهار (اردیبهشت) است .وجین مکانیکی علفای هرز چند ساله ای که به علف کشا مقاوم شدن ضرورت داره . واسه جنگ شیمیایی با علفای هرز آویشنهای چند ساله در فصل پاییز (مهر-آبان) میشه از علف کش سینبار به مقدار ۲ تا ۵/۲ کیلو در هکتار استفاده نمود. پس از استفاده از این علف کش در صورت باقیماندن علفهای هرز، با استفاده از کولتیواتور باید به جمع اوری اونا اقدام نمود. در طول رویش آویشن میشه بی هیچ خطری از علف کش رونستار به مقدار شش تا هشت لیتر در هکتار استفاده کرد. برگردان کردن خاک بین ردیفا به خاطر تهویه نقش کلی ای در افزایش کارکرد پیکر رویشی داره (امید بیگی، ۱۳۷۴).

۱-۷-۶-برداشت محصول

در سال اول رویش فقط یک بار محصول رو میشه برداشت کرد. در حالی که در سالای بعد دو و یا حتی سه مرتبه میشه اقدام به برداشت پیکر رویشی آویشن نمود. زمان مناسب واسه اولین برداشت محصول شروع گلدهی یعنی وسطای بهار (اردیبهشت) ه. دومین برداشت در شروع دومین مرحله گلدهی و وسطای تابستون (مرداد) انجام میگیره. سومین و آخرین برداشت رو وسطای پاییز (آبان) میشه انجام داد. برداشت پیکر رویشی آویشن در ساعات مختلف شبونه روز نقش کلی ای در کمیت و کیفیت اسانس آویشن داره. در این مورد تحقیقات نشون میده اگر پیکر رویشی ظهر هنگام تابش آفتاب برداشت شن در مقایسه با برداشت در روزهای غیرآفتابی از مقادیر بیشتری اسانس بهره مند هستن. گیاهان از فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتری سطح زمین باید برداشت شن. ساقهای چوبی کلفت در کیفیت اسانس اثر زیاد نامطلوبی میذاره. از اونجا که کارکرد آویشن در مراحل مختلف رویش متفاوته به خاطر این تحقیق در مورد زمان یا زمانای مناسب برداشت به خاطر افزایش کارکرد در اقلیمای مختلف ضرورت داره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کشاورزی : بکارگیری دو نوع خاک ریزدانه و درشت دانه و در نظر گرفتن متغیر های پایداری شیب جانبی کانال در دو حالت ساخت و بهره برداری و همچنین تعیین نقش کاهش سریع سطح آب و پارامتر زمان در پایداری شیب

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد