عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

 

اثر نا آرومی خشکی بر جوانه زنی و رشد گیاهچه

اتفاق نا آرومی خشکی در مراحل ابتدایی رشد گیاه، جوانه زنی و قرار گرفتن گیاهچه رو تحت اثر قرار می ده. کاهش ذخایر دانه، کاهش سرعت جوانه زنی و فشردگی سطح خاک، قرار گرفتن گیاه رو به خطر می اندازد (امام، ۱۳۸۳). میزان این کاهش تحت اثر عوامل ژنتیکیه و بسته به رقم گیاه تغییر می­یابد. ضمنا در کشت پائیزه ظهور سریع و یکنواخت گیاهچه­های سالم گندم واسه قرار گرفتن بوته های قوی ضروریه، چون که این بوته­ها باید بتونن پیش از رسیدن زمستون خود رو در خاک محکم کنه ( گول و آلان، ۱۹۷۶). نا آرومی خشکی با کم شدن سطح برگ، انسداد روزنه­ها، کاهش فعالیت­های پروتوپلاسمی و اثبات گاز کربنیک، کاهش سنتز پروتئین و کلروفیل باعث کاهش پروسه فتوسنتز می­شه (علیزاده، ۱۳۶۹).

محققین ثابت کرده­ان که پتانسیل آب برگ میزان فتوسنتز رو مستقیماً تحت اثر قرار می ده. با افزایش نا آرومی آب، فتوسنتز تا حد زیادی کاهش می­یابد و به طور مستقیم بر فرآیندهای بیوشیمیایی مربوط به فتوسنتز اثر گذاشته و به طور غیرمستقیم ورود گاز کربنیک به داخل روزنه­ها که به دلیل نا آرومی آب بسته می باشن رو کم می کنه. شرایط نا آرومی شدید تنفس، جذب گازکربنیک، انتقال مواد فتوسنتزی و انتقال مواد نپخته در آوندهای چوبی به سرعت به حد زیاد کم نزول کرده و در آخر کاهش فتوسنتز رو به دنبال داره و گرسنگی اتفاق خواهد می­افتد (کوچیکی و همکاران، ۱۳۷۰).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کشاورزی : تأثیر سه روش خشک کردن خورشیدی، هوای خشک و آفتابی (سنتی) بر کمیت و کیفیت لیمو ترش

[۱] – Gol & Alan

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد