عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

جایگاهی واسه استاتینا

استاتینا پایه اصلی درمان رو از نقطه نظر فارماکولوژی در دیسلیپیدیما دارن، در صورتی که بقیه داروهای مؤثر در این مورد هم جایگاه خود رو پیدا کنن، بیشتر به شکل تجویز توأما با استاتینا مصرف می شن. طبق مطالعه ای که اخیرا در The American journal of cardiology چاپ شد، میانگین عمر بیمارانی که استاتین دریافت می کردن، ۲ سال بیشتر از کسائی بود که این دارو رو مصرف نمی کردن. این افزایش طول عمر در حالی مطرحه که این گروه بیماران در دسته با خطر بالا هستن.

استاتینا روز به روز در خطر دسترسی بیشتر هستن. در حالی که این دسته از داروها واسه کاهش میزان و کم شدن مشکلات قلبی- عروقی مثل آترواسکلروز مطرح هستن. تحقیقات جهت کشف بقیه موارد مصرف این داروها ادامه داره. یکی از این مواد جلوگیری از مریضیای ایسکمیه. مطالعه با عنوان The heart protection که در مجله انگلیسی The zancet چاپ شده، نشون می ده. مصرف آترواستاتین خطر حمله ایسکمیک رو تا ۲۵ درصد کم می کنه. محققین فکر می کنن اگه همه بیماران درمان رو به شکل کامل اجرا کنه، این رقم حدود ۳۳ درصد هستش.

استاتینا در جلوگیری از بروز پارکینسون و فراموشی هم مؤثر هستن. در همایش هرساله جامعه علوم اعصاب در سال ۲۰۰۶ اعلام شد، استفاده از استاتین به مدت کمه کم ۷ ماه میزان گسترش فراموشی رو تا ۳۰ درصد و پارکینسون رو تا ۲۴ درصد کم می کنه. در بین افراد بی پرفشاری خون آثار حفاظتی استاتین بیشتر مشهوده. اینجوری که میزان گسترش فراموشی تا ۷۶ درصد و میزان گسترش پارکینسون تا ۶۵ درصد کمتر می شه(اسکریپت،۲۰۱۲).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه مهندسی کشاورزی : بررسی ساختار تنوع ژنتیکی جمعیت های گندم نیای وحشی Aegilops crassa در ایران با استفاده از نشانگرهای بین ریزماهواره ژنومی و صفات ریختی

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد