عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

عامل آبشستگی

به فرسایش بستر و کناره آبراهه در اثر عبور جریان آب و ضمنا به فرسایش بستر در پایین دست سازه های هیدرولیکی به دلیل شدت جریان زیاد و یا به فرسایش بستر در اثر به وجود اومدن جریانهای متلاطم موضعی، آبشستگی گویند. عمق به دلیل فرسایش بستر نسبت به بستر ابتدایی رو عمق آب شستگی می گن. از اونجا که ساختار عمل آبشستگی در مکانهای مختلف متفاوته، به خاطر این آبشستگی رو به دو نوع تقسیم بندی می کنن.

نوع اول آبشستگی ، تنگ شدگی[۱]  ه. این نوع آبشستگی در محلهایی اتفاق می افته که سرعت جریان به دلایلی زیاد می شه. بطور مثال کاهش مقطع رودخانه در محل پل هاس. نوع دیگر آبشستگی، آبشستگی موضعی[۲]  است. این نوع آبشستگی در پایین دست سازه های هیدرولیکی، در محل پایه های پل و کلا هر مکانی که شدت جریانهای درهم بطور موضعی زیاد شه، بوجود میان.

     از اونجا که در اثر آبشستگی بستر رودخانه فرسایش پیدا میکنه و این فرسایش باعث گود شدن بستر می شه ، ممکنه مخاطرات جدی رو واسه سازه مجاور به همراه داشته باشه. به ویژه در طراحی دیوارهای حفاظتی رودخانه ها، آبگیرها، پایین دست حوضچه آرامش، پایه پلها و پایین دست سرریزهای  آبشاری ، پیش بینی میزان عمق آبشستگی زیاد ضروریه.

[۱] – Contraction scour

[۲] – local scour

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد کشاورزی : اولویت بندی اقتصادی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان فارس

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد