عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

پیشرفت پایدار

چارچوب معنی پیشرفت پایدار بر تعلق «آینده به همه ما» و «برابری بین نسل­ها» استواره (رضایی­مقدم، ۱۳۷۶). پیشرفت پایدار فرآیندیه در جهت استفاده منطقی و بهینه از منابع و هدایت سرمایه­گذاری­ها و طرف­گیری­های تکنولوژی طبق تأمین موافق با نیازای حال و آینده بشری که بر مبنای دیدگاهی کلی­نگر، کلیه ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و دیگر نیازای بشری رو دربر می­گیرد (ابراهیمی و کلانتری، ۱۳۸۲). معنی پیشرفت پایدار برابر رشد قرار می­گیرد. پیشرفت یک معنی کیفی رو مشخص می­کنه و می­توان اون رو برابر با افزایش کیفیت زندگی دونست که مسائلی چون بهداشت، آموزش، رفاه، آزادی بیان و چیزای دیگه ای به جز اینا رو دربر می­گیرد، اما معنی پایداری پیشرفت شامل چندین مفهومه، یعنی پایداری اکوسیستم محیط­زیست، پایداری منابع طبیعی، پایداری پیشرفت اقتصادی و پایداری رفاه و پیشرفت انسانی. پس پیشرفت پایدار یعنی ایجاد فضای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که تضمین­کننده کیفیت مطلوب زیستی باشه و بتونه مسائل یادشده رو بصورت پایدار و موندگار حفظ کنه (حسین­زاده­ دلیر، ۱۳۸۰).

معنی پایداری از دیدگاههای مختلف متفاوته، بطوریکه اقتصاددانان بر رشد پایدار و دائمی اقتصادی و مصرف مواد غذایی و جنسا تأکید دارن، اکولوژیست­ها در پایداری و ادامه باقی موندن بیوسفر، ضمنا تنوع ژنتیکی گونه­های گیاهی و جانوری نظر دارن، جامعه­شناسان، اثر فرهنگ و سنت­ها در خواسته واسه مصرف و ادامه و پایداری سنن و رسوم رو مورد توجه قرار می­دهند، در حالی­که هر یک از این گروه­ها بر یکی از ابعاد پیشرفت تأکید دارن، پیشرفت پایدار کلیه ابعاد و حولوحوش فنی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست­محیطی رو بصورت همه­جانبه مورد توجه قرار می­بده (رسول­اف، ۱۳۷۲).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تاثیر غلظت‌های مختلف برخی تنظیم کننده‌های رشد گیاهی بر ریزازدیادی گیاه ‌ارکیده

سازمان FAO پیشرفت پایدار رو مدیریت و حفاظت از شالوده منابع­طبیعی و جهت دادن به تغییرا فن­آورانه و نهادی می­داند، به­نحوی که تحقق نیازای نسل­های فعلی و آینده آدم به شکل دائمی تأمین و تضمین شه، اینجور پیشرفت­ای از منابع ژنتیک گیاهی و حیوانی، آب و زمین حفاهت می­کنه و هم از نظر زیست­محیطی فرساینده و ویرانگر نیس، از نظر فنی متناسب، از نظر اقتصادی شکوفا و از نظر اجتماعی قابل قبوله (صدوق، ۱۳۸۰).

از نظر سازمان یونسکو پایداری یعنی اینکه هر نسل منابع آب، خاک و هوا رو پاک و بی آلودگی به همون وضعیتی که تحویل گرفته، باقی بزاره (خلیلیان، ۱۳۷۸).

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد