عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

 

نا آرومی و تعاریف اون 

نا آرومی یا استرس واژه‎ایه که اولین بار به وسیله محققان علوم بیولوژیک در مورد موجودات زنده بکار برده شد. بعدا این واژه از علم فیزیک گرفته شده و اون رو به عنوان هر دلیلی که امکان پنهون وارد آوردن آسیب به موجودات زنده رو داره تعریف کردن. نا آرومی، نتیجه روند غیرعادی فرآیندهای فیزیولوژیکیه که از اثر یک یا ترکیبی از عوامل زیستی و محیطی حاصل می‎شه. با توجه به این تعریف، نا آرومی دارای توان آسیب‎رسانی می‎باشه که به شکل نتیجه یک متابولیسم غیرعادی روی داده و ممکنه به شکل افت رشد، مرگ گیاه و یا مرگ بخشی از گیاه بروز کنه (حکمت شعار، ۱۳۷۳).

نا آرومی‎های محیطی به دو دسته تقسیم می شن. نا آرومی‎های بیولوژیکی و نا آرومی‎های فیزیکوشیمیایی. نا آرومی‎های بیولوژیکی شامل حمله آفات و امراض به گیاهان می‎باشه. نا آرومی‎های فیزیکوشیمیایی به پنج گروه تقسیم می‎شن که از بین اونا، ضرر وارده به گیاهان زراعی در اثر نا آرومی‎های کمبود آب، شوری و دما در سطح دنیا گسترده‎تر بوده و به خاطر این بیشتر مورد مطالعه قرار گرفته‎ان (لویت، ۱۹۸۰).

[۱] – Levit

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تأثیر سه روش خشک کردن خورشیدی، هوای خشک و آفتابی (سنتی) بر کمیت و کیفیت لیمو ترش

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد