عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۱-۱-۱-۱-انتخاب رقم

ارقام سیب زمینی رو میشه طبق خصوصیات گیاهشناسی، موارد استفاده و طول دوره رسیدگی گروه بندی نمود. ارقام مختلف سیب زمینی از نظر گستردگی شاخ و برگ، رنگ گل، رنگ و شکل برگ، وجود و میزان کرک روی برگ و ساقه و رشد رزت یا وایس تاده، شکل غده، رنگ چشم و جوانه، میزان فرورفتگی چشم، رنگ و بافت پوسته چوب پنبه ای و رنگ و بافت مغز (خشک، آبدار یا دانه دار) با همدیگه متفاوتند (خواجه پور، ۱۳۸۳). الان در دنیا و به ویژه در آمریکا جنوبی صدها رقم مختلف واسه مصارف جورواجور کشت می شه طوری که در آسیا شرقی به ویژه اندونزی به کاشت چند رقم محدود گشته (تانتو ویجویو و وندفیرت، ۲۰۰۶).

از دید طول دوره رشد (کاشت تا رسیدگی)، ارقام به گروه های زودرس ۹۰ تا ۱۲۰ روز، بین رس ۱۲۰ تا ۱۵۰ روز و در ارقام دیر رس ۱۵۰ تا ۱۸۰ روزه. روشنه که این محدوده زمانی مطلق نیستن و هم طول دوره رشد با کم شدن دما افزایش پیدا می کنه. پس زودرسی ارقام در یک منطقه رو باید با همدیگه سبک و سنگین کرد. انتخاب رقم مناسب واسه هر ناحیه باید با توجه به بازار پسندی و موارد استفاده غده، بیماریای عادی، طول فصل رشد موثر موجود (اولین تاریخ کشت ممکن تا آخرین زمان برداشت و سرعت تجمع واحد گرمایی مورد نیاز رقم) و زمان مناسب ارائه محصول به بازار (با توجه به قیمت و کارکرد محصول) انجام گیرد (خواجه پور، ۱۳۸۳).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی : مطالعه تاثیر عصاره دانه انگور سیاه و عصاره زالزالک بر روی تغییرات هیستوشیمی بیضه و توان باروری آزمایشگاهی (IVF) در موش رت نر بالغ درمان شده با داروی سیکلوسپورین (سانتیمون)

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد