عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

۱-۱-۱-۱-انتخاب رقم

ارقام سیب زمینی رو میشه طبق خصوصیات گیاهشناسی، موارد استفاده و طول دوره رسیدگی گروه بندی نمود. ارقام مختلف سیب زمینی از نظر گستردگی شاخ و برگ، رنگ گل، رنگ و شکل برگ، وجود و میزان کرک روی برگ و ساقه و رشد رزت یا وایس تاده، شکل غده، رنگ چشم و جوانه، میزان فرورفتگی چشم، رنگ و بافت پوسته چوب پنبه ای و رنگ و بافت مغز (خشک، آبدار یا دانه دار) با همدیگه متفاوتند (خواجه پور، ۱۳۸۳). الان در دنیا و به ویژه در آمریکا جنوبی صدها رقم مختلف واسه مصارف جورواجور کشت می شه طوری که در آسیا شرقی به ویژه اندونزی به کاشت چند رقم محدود گشته (تانتو ویجویو و وندفیرت، ۲۰۰۶).

از دید طول دوره رشد (کاشت تا رسیدگی)، ارقام به گروه های زودرس ۹۰ تا ۱۲۰ روز، بین رس ۱۲۰ تا ۱۵۰ روز و در ارقام دیر رس ۱۵۰ تا ۱۸۰ روزه. روشنه که این محدوده زمانی مطلق نیستن و هم طول دوره رشد با کم شدن دما افزایش پیدا می کنه. پس زودرسی ارقام در یک منطقه رو باید با همدیگه سبک و سنگین کرد. انتخاب رقم مناسب واسه هر ناحیه باید با توجه به بازار پسندی و موارد استفاده غده، بیماریای عادی، طول فصل رشد موثر موجود (اولین تاریخ کشت ممکن تا آخرین زمان برداشت و سرعت تجمع واحد گرمایی مورد نیاز رقم) و زمان مناسب ارائه محصول به بازار (با توجه به قیمت و کارکرد محصول) انجام گیرد (خواجه پور، ۱۳۸۳).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه مهندسی کشاورزی : بررسی و مقایسه سویه های تجاری مخمر نانوایی برای افزایش کیفیت و ماندگاری نان صنعتی

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد