عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

علل اصلی آترواسکلروز    

یکی از دلایل مهم آترواسکلروز، افزایش لیپو پروتئین های دارای چگالی کم هست. عوامل مختلفی مثل مصرف غذاهای غنی از چربیای اشباع، چاقی و کم تحرکی، غلظت پلاسمایی این لیپو پروتئین های غنی از کلسترول رو افزایش میدن. مصرف کلسترول زیاد، غلظت این لیپو پروتئین ها رو افزایش می ده. یک نمونه جالب در خرگوش نشون می ده با این که حیوان گیاه خواره ولی اگه مقدار زیادی کلسترول در رژیم غذایی خرگوش گذاشته شه، پلاکای بزرگ آرترواسکلروز در شریانای بدن این حیوان ایجاد می شن.(گایتون،۱۹۷۶)

۲-۱۰-۲- پیشگیری از آرترواسکلروز

مهم ترین اقدامات عبارتند از: جنب و جوش زیاد، مصرف رژیم غذایی با کلسترول کم، تنظیم دقیق خون و عوامل دیگری که بشه با اون کلسترول خون رو پایین آورد.(۹٫پورفسورآرتورگایتون۱۹۷۶  )

۲-۱۱- اهمیت مطالعه فراسنجهای خونی پرندگان

رشد به وسیله رابطه دوطرفه پیچیده ژنتیک، عوامل هورمونی، محیطی و تغذیه ای کنترل می شه. در بین عوامل تغذیه ای، ترکیب جیره اثرات مهمی بر انرژی، متابولیسم پروتین و چربی مرغای گوشتی داره. تغییرات مربوط به جیره در ترکیب بدن، تولید گرما، تقسیم انرژی بین پروتئین و چربی و در سطوح فراسنجهای پلاسما، متابولیتای واسطه و هورمونا مشخص می گردن. از آنجایی که وضعیت تغذیه ای، عامل مهمی در تنظیم هورمونای پلاسما و متابولیسم واسطه ای در جوجهای گوشتیه، پس، بررسی فراسنجهای خونی مثل میزان گلوکز، تری گلیسیرید، کلسترول، پروتئین کل، اوره، فسفاتاز قلیایی، کلسیم و فسفر در جوجهای گوشتی می تونه نمایانگر اثرات ترکیب جیره غذایی از جلمه اثرات کنسانترهای مختلف در جیره باشه.(۲۲٫جی انگ ۲۰۰۷)

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه : تاثیر غلظت های هورمونی و ریزنمونه بر کال زایی، باززایی و کشت سوسپانسیون رازیانه

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد