عنوان پایان نامه :

یک صفحه از متن پایان نامه فقط مثلا :

 

 

اثرات خشکسالی

اثرات خشکسالی در نواحی اقلیمی خشک به دو دلیل بیشتره. اول پایین بودن میانگین بارندگی هرساله همراه با تغییرات زیاد اون، طوریکه اطمینان اتفاق بارندگی از فصلی به فصل دیگر یا سالی به سال دیگر وجود نداره. دوم اینکهً طول مدت خشکسالی در نواحی خشک بیشتره. در مناطق مرطوب، خشکسالی از کاهش باران در یک دوره کوتاه بدست میاد، اما در مناطق خشک، خشکسالی تمایل داره خیلی آهسته در بین سال­ها مختلف حرکت کنه. ضمنا در این مناطق بین متوسط بارندگی هرساله و اثر خشکسالی رابطه برعکس هست.

نکته جالب توجه دیگر اینه که ویژگی­های فضائی اثرات خشکسالی به طورگسترده­ای متفاوته. خشکسالی بیشتر یک پدیده ناحیه ایه، پس در نواحی کوچکتر تموم منطقه تحت اثر خشکسالی قرار می­گیرد اما تنها قسمتی از مناطق بزرگتر ممکنه تحت اثر خشکسالی قرار بگیره. اثر خشکسالی خیلی، مدت و قلمرو زمانی و مکانی اون بستگی داره. اثرات خشکسالی نسبت به اثرات دیگر بلایای طبیعی در نواحی جغرافیائی بزرگتر، کمتر مشاهده شده و پراکنده می­شه. ضرر به دلیل سیل و زلزله رو به ابنیه و ساختمان­ها زیاد راحت­تر از ضرر خشکسالی به اقتصاد، محیط زیست و اکولوژی می­توان بررسی کرد.

میزان اثر خشکسالی ضمنا به میزان خواسته واسه آب از طرف جمعیت­های انسانی و اکوسیستم، توانایی منابع و نحوه بهره­ورداری از اون­ها بستگی داره. اثرات اقتصادی زیست محیطی، اجتماعی و سیاسی خشکسالی زیاد و گسترده هستن.

کلا به خاطر درک بهتر دامنه اثرات خشکسالی می­توان دسته بندی زیر رو انجام داد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه مهندسی کشاورزی : تأثیر دوره و مقدار آماده سازی بذر به کمک پیریدوکسین بر روی شاخصهای جوانه زنی بذر گندم نان

– خشکی که شرایط دائمی و اقلیم پایدار یک منطقه.

– خشکسالی که شرایط موقتی یک اقلیم یا به نظم در آوردن تغییرات غیر قابل پیش­بینی اقلیمه.

– کمبود آب واژه­ایه که به عنوان پدیده ای که بدست آدم بوجود می­آید، شناخته می­شه و کاهش آب به طور موقتیه.

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط شامل ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

واسه دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود لحظه ای فایل متن کامل با فرمت ورد می تونین به لینک زیر مراجعه کنین:

 

دسته‌ها: پایان نامه ارشد