درسایی از بیل گیتس

این مطلب در سایت کارآفرینی با عنوان “۵ درس از بیل گیتس- یکی از تاثیرگذارترین افراد خوب اندیش روی زمین” پست شده.

در راه های بسیاری، بیل گیتس کارای زیادی رو به غیر از مایکروسافت انجام داده. در این پست، باهم درسایی رو می خونیم که باید از بیل گیتس، بیلیونر موفق دنیا یاد نمی گیرین. همراه باشین:

۱- بخونین، بخونین، بخونین

حس کنجکاوی و یادگیری، دو بخش از وجود بیل گیتسه. گیتس بیلیونر موفق در وبلاگ شخصی خودش هم به طور منظم کتابایی رو واسه مطالعه پیشنهاد میده. خونواده گیتس، این حس علاقه اونو به مطالعه تشویق می کردن و هر کتابی رو که میخواس براش آماده می کردن.

اخیراً کتابایی رو هم نوشته س که به دو کتاب پروفروش new york times بدل شدن.

۲- با یک شریک قوی که شما رو به رقابت بکشه ازدواج کنین

بیل گیتس در سال ۱۹۹۴ میلادی مادرش رو از دست داد و در همون سال با Melinda French -مدیر اجرایی سابق مایکروسافت- که ذهنی قوی و باز داشت ازدواج کرد. تاثیرات ملیندا رو میشه در کار مشترک شون (Bill & Melinda Foundation) دید. اونجا جایی ست که ملیندا روی زنان و کودکان کشورهای عقب افتاده تمرکز می کنه.

۳- کار کردن و تلاش رو به کودکان خود بیاموزید

بیل گیتس یکی از بنیان گذاران شرکت خیریه Giving Pledgeه که در سال ۲۰۱۱ روی کار اومد. اون تا الان بیشتر از ۲۹ بیلیون ثروت خود رو به تاسیس Bill & Melinda وقف کرده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   انگیزه کارکنان و اهمیت اون در فعالیتای شرکت

بیل گیتس به Daily Mail گفته که سه فرزندش از آموزشای عالی استفاده میکردن اما در آخر، مثل همه افراد شغلی رو انتخاب کرده و کار کنن.

۴- ریسکای محاسبه شده رو قبول کنین

 

 

بیل گیتس وقتی در هاروارد مشغول علم آموزی بود درباره کامپیوتر جدید که MITS Altair 8800 نام داشت در Popular Mechanics خواند. بعد با شرکت تماس گرفت تا بگه که می تونه واسه این کامپیوتر، زبون برنامه نویسی بنویسه.

این موضوع اینجا به پایان نرسید!

از هاروارد مرخصی گرفت و دوست کامپیوتری زمان کودکی خود -Allen- رو استخدام کرد تا روی زبون برنامه نویسی کار کنه. که بعدا تبدیل شد به BASIC.

 

۵- واسه رویاهای خود سخت تلاش کنین- راه میانبری وجود نداره!

بیل گیتس با عنوان رئیس سخت، مشهوره. اما اون واسه خودش هم سخت گیره نه فقط بقیه! در طول ۵ سال ساده ی مایکروسافت اون نه تنها مسئول مدیریت کار و کاسبی بود، بلکه نظارت بر پیشرفت محصول رو هم به عهده داشت. گیتس حتی در صورت ضرورت، کدنویسی دوباره رو هم خودش انجام می داد.

طبق اطلاعات بدست اومده، بیل گیتس شبای بسیاری رو بیدار می مونه و کار می کرد. به گزارش Business Insider یه بار، وقتی یکی از کارکنان وارد محل کار شد با مردی روبرو شد که روی زمین به خواب رفته. قبل اینکه با پلیس جهت گزارش این اتفاق تماس بگیره، دریافت که این مرد، بیل گیتسه.

 

 

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۴.۱/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید