موفقیت کار و کاسبی

شکست در کار و کاسبی و تجارت، پایان جهان نیس، بلکه می تونه شروعی واسه موفقیت کار و کاسبی تون باشه. اینجا ۱۰ مورد هست که می تونین با استفاده از اونا فهمیده باشین که کار و کاسبی شما شکست می خوره یا نه!.

اگه تفکر شما سنتی باشه، میفهمید که کسی شکست خود رو جشن نمی گیره و مردم شکست رو پایان راه، نابود شدن غرور خود می دونن و تو ذهن خود تکرار می کنن که به چه دلیل باید قدمی دوباره وردارم ؟ به چه دلیل دوباره امتحان کنم؟

اگه توماس ادیسون شکست رو می قبول کرد، چی رخ می داد؟ ادیسون میگه “بعد از بارها شکست، ۱۰۰۰۰ روش اشتباه رو یافتم که از اونا انصراف کردم”.

اگه به پشت سر خود نگاه می کنین و اشتباهات خود رو می بینین، ممکنه دیگه این اشتباهات رو تکرار نکنین.
هر کدوم از این اشتباهات، باعث شکست شما در گذشته بوده؟

۱- خود رو سرزنش نکنین

بسیار سخته به اشتباهات خود اعتراف کنیم، اما باید واقعیت گذشته رو قبول کنین. این اشتباه شما بود نه اشتباه اقتصاد، و نه اشتباه شریک زندگی شما، شهری که در اون زندگی می کنین، مردم، اجناس، و یا موضوعات خانوادگی که درگیر اون بودین، هیج کدوم مقصر نیستن. مقصر خود شما هستید، چون شما رهبر کار و کاسبی خود بودین، هر رهبر کار و کاسبی موفقی، تموم این موارد رو شکست داده تا موفق شده به این مقام برسه. وقتی که می گین، خودتون باعث شکست خود بودین ذهن شما واسه تغییر و تحولی دیگه بازتر می شه.

۲- خود رو شکست ندین

چون مرتکب اشتباه شدید خود رو فرد بدی نخونین. بنیانگذار شرکت اپل ، استیو جابز شرکت Next کامپیوتر رو در سال ۱۹۸۵ ساخت و بعد مجبور به خروج از آن شرکت شد. با اینکه شرکت از موفقیت دور بود اپل اونو خرید. استیو تنها فردی نبود که شرکت رو ترک کرد بلکه میشه گفت ذهن متفکر استیو که در دنیای مدرن کار و کاسبی بسیار خلاق بود رو شرکت از دست داد. اما این مراحل سخت باعث نشد اون ناامید باشه. اون عظمت و قدرت خود رو دوباره به دست بیاره. استیو تموم مراحل شکست رو تجربه کرد اما از اونا به شکل مثبتی استفاده کرد.

۳- شکست خود رو دوبرابر نبینید

با صحبت کردن با افراد موفق، حتما به شما خواهند گفت که شکست خود رو چند برابر نبینید، چون این کار شما رو به شکستی دوباره راهنمایی می کنه. تلاش کنین شرکتی بزرگتر و بهتر تاسیس کنین .از خطاهای گذشته خود استفاده کنین تا از اونا به نفع خود بهره ببرین.

۴- به کارمندان خود هر آنجه دوست دارن بدین

ممکنه که شما ایده خوبی داشته باشین. اما به چه دلیل نباید کارمندان شما این ایده ها رو ارائه و عملی کنن؟ در مراحل کار خود مطمئن شید که مشتریان شما، علاقه ای به شنیدن ایده های کارمندان شما دارن یا نه!. اونا می تونن مبلغ زیادی رو در مقابل ایده های باحال واسه اجناس به شما ارائه دهند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پکیج طلایی افزایش فالوور اینستاگرام

۵- آمادگی اینو داشته باشین که از ایده های خود دست بکشین

ممکنه خیلی واسه ایده خود تلاش کرده باشین اما ایده شما عملی نشده باشه و شما به جای دست کشیدن از آن ، بازم به جلو حرکت کردین. بهترین کارآفرینان می دونن که شما پر شور و شوق هستید اما این مورد شور و شوق باعث شکست شما می شه .کارآفرینان و همکاران شما می دونن شور و شوق شما به معنی بستن چشمون شما به روی حقیقته. تلاش کنین ایده ای رو انتخاب کنین که هم شما و هم کارمندانتان اونو دوست داشته باشین.

۶- از کارشناسا استفاده کنین

شما کارشناس هر چیزی نیستین به ویژه در این دنیای کار و کاسبی، که همه با هم در حال رقابت هستن. تلاش می کنین کارشناس بازاریابی باشین، طراح سایتای جور واجور، مدیر، دستیار فروش و … تلاش کنین واسه هر کدوم از این کارا شخصی رو به کار بگیرین و یه گروه حرفه ای رو تشکیل بدین. هیچ انسانی وجود نداره که همه چیز رو با هم بلد باشه.

۷- دست کشیدن از تلاش

بزرگترین اشتباهی که کارآفرینان مرتکب می شن اینه که ، با رسیدن به موفقیت دست از تلاش میکشن. همیشه به دنبال راه هایی باشین که کار و کاسبی شما رو بهتر کنه. دست کشیدن از تلاش و کار باعث شکست شما هستش.

۸- به اندازه کافی پول جمع آوری کنین

بعضی شرکتا واسه شروع کار خود به پول کمی نیازمندند. اگه کار خود رو شروع کرده باشین مبلغ کمی رو به دلیل شروع و استارت کار به دست میارید اما این واسه همه شرکتا برابر نیس. ایده ای خوبی دارین و پول لازم واسه این کار رو ندارین؟ در آینده تلاش کنین مقداری پول رو پس انداز کنین.

۹- شما پروژه خود رو به اندازه کافی دوست ندارین

فرصتای تجاری زیادی هست که می تونه باعث ثرتمند شدن شما باشه. اگه واسه دشت کردن این فرصتا شور و شوق نداشته باشین پس شما موفقیت خود رو از دست دادین. باید چیزی که رو که انجام می دید، دوست داشته باشین. اگه فرصت اتفاق و شرایط لازم واسه قبول اونو داشتین اما اون کار و کاسبی رو دوست نداشتید هم اینکه تخصص لازم رو هم ندارین چیزی که رو که دوست دارین دنبال کنین.

۱۰- به هر چی که می گن گوش ندین

شرکتای کار و کاسبی زیادی هست که میخوان مشتریان شما رو بگیرن. اگه کار خود رو شروع کردین و پول زیادی به دست بیارین این قابل پیش بینی بوده پس ناراحت نباشین، نوع دیگری از شرکتا از شما به شکل غیر مستقیم و یا مستقیم میخوان که کار و کاسبی خود رو جمع کنین شما این کار رو می کنین؟ شما با آدمایی رقابت می کنین که بدون توقف کار می کنن اگه این زمان رو ندارین که مثل اونا باشین پس توقع تغییرات رو در کار و کاسبی خود نداشته باشین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید