درسای بازاریابی که میشه از افراد مشهور یاد نمی گیرین رو در این پست می خونین:

 

درسای بازاریابی

امروز در دنیای موسیقی، واسه اینکه نام یک خواننده/ موزیکدان در دنیای اینترنت دادوفریاد کنه تنها کیفیت خوب محصولاتش کافی نیس! شما باید محبوب باشین تا مردم از شما سخن بگن! پس لازمه ستارهای موسیقی دستی در بازاریابی داشته باشن. اینجا درسای بازاریابی رو از این غولای موسیقی با هم مطالعه می کنیم.

اونا باید توانایی بیان وجود رو به نحوه مناسب داشته باشن. سال ۲۰۱۵، حقایق خوبی رو در این باره دربرداشت که تا الان رخ نداده بود!

بازاریابان همیشه می تونن به فعالیت نمونه های موفق در مورد تخصصی خودشون واسه یاد گرفتن تکنیکای نوین نگاهی بندازن تا در فعالیتای بازاریابی خود بتونن استفاده کنن.

 

  • دی جی خالد

دی جی خالد، خواننده محبوب اهل میامی که سبک هیپ هاپ می خونه اخیراً عضو برنامه Snapchat شده و فعالیت هاش روند باز داره. تنها در عرض چند هفته س که اون واسه رابطه داشتن با طرفدارانش عکسهایش رو آپلود می کنه. درباره بعضی حولوحوش زندگی اش هم صحبت کرده و حتی ویدئوهایی هم واسه انگیزه دادن به طرفدارانش در Snapchat قرار میده.

، دی جی خالد یک راه بسیار مناسب واسه مخاطبان خود پیدا کرده. یک رابطه ‍ً شخصی با همه مشتریان هدف داره. از جنبه ی بازاریابی، طرفداران ثابت اون همون مشتریان وفادار هستن که دی جی خالد از روش این برنامه اجتماعی با به اشتراک گذاشتن عکسها و مطالب ً به روز احساس همراه و همگام بودن به طرفدارانش میده.

Drake هنرمند کانادایی محبوب هم با پخش موزیک ویدیوی Hotline Bling مورداستقبال خیلی از افراد قرار گرفت.


 

در سبک پاپ هم هنرمندان زیادی هستن که واسه تولید محتوا واسه بازاریابان کمک شایانی می کنن.

خواننده ی معروف Adele که موسیقی اش سبک پاپ داره گزینه دوم ماست. بله.. Adele یک ستاره ی پاپ واقعی ست.

 

  • Adele

Adele از موفق ترین هنرمندان پاپ استار مجرد سال ۲۰۱۵ به حساب میاد. Adele تونست رکورد پرفروش ترین آلبوم رو در طول هفته اول پخش بزنه! اما این رکورد حتی یک بخش کوچیک از تلاشای بازاریابی اونو هم شامل نمی شه‍!

اون توانایی اینو داره که کاری کنه مردم همیشه درباره اون حرف بزنن! اون همیشه بر سر زبون هاست. با هر ترانه، آلبوم و فعالیتی که انجام میده مردم می گن: واای بازم Adele !! طبیعی ست که همه اینا باعث فروش بیشتر آلبوم هاش می شه.

PR مخفف واژه های Public Relationه. این رابطه عمومی شامل علایق؛ نظرات؛ ایده ها و کلیه ی مسائلی ست که تموم دسته های مردم رو دربر میگیره. منظور از تموم دسته های مردم هر فردی ست که امکان داره روزی مشتری/ مخاطب شما بوده یا در آینده باشه! خونوادها؛ دوستان؛ آشنایان و … ی تک تک اونا رو شامل می شه. Adele این رابطه رو خوب بلده. اون خوب می دونه که با مردم چیجوری برخورد کنه تا اسمش همیشه بر سر زبانها جاری باشه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   اقیانوس آبی در برابر اقیانوس قرمز در فضای بازار جدید !

 

 

  • Taylor Swift

اگه بخوایم رقیبی واسه Adele در سال ۲۰۱۵ در نظر بگیریم اون کسی نمیشه جز Taylor Swift !

این امکان رقابت Taylor با Adele در حالی ست که Taylor در سال ۲۰۱۵ هیچ آلبومی منتشر نکرده! اما قادر بود بازم در سطر اول حافظه ی مردم جای خود رو حفظ کنه. نام Taylor به همراه گروهی از بانوان سوپراستار دیگه به عنوان یک تیم باهم به کار برده می شه. مثل ی این خانوما  Hayley Williams – Ronda Rousey هستن.

Taylor و هم گروهی هاش واسه حفظ و بهتر شدن وضعیت موسیقی پاپ تلاش می کنن. مردم همیشه از اونا استقبال کرده و عکسای Taylor و اعضای گروهش هر روز در خیابونای بیش تری ظاهر می شه.

عکسای Taylor و تیم ش رو می تونین با هشتگ Squad# دنبال کنین.

 

  • Justin Bieber

درسای بازاریابی ما بعد از Taylor Swift می رسه به Justin Bieber .

Justin Drew Bieber خواننده ی پاپ ۲۲ ساله اصالتا کانادایی که در لندن به دنیا اومد کسی ست که بیشتر مردم جهان اونو می شناسن. چه طرفدار اون باشین چه نباشین حتما اخبار اونو زیاد شنیدین.

ارزش مادی جاستین بیبر ۲۰۰ میلیون دلاره. اون جدا از اینکه خواننده بودن بازیگر و شاعر هم هست. نام Justin Bieber در سال ۲۰۱۳ در رتبه بندی Forbes نهمین فرد قوی جهان بود. اون از روش Scooter Braun کشف شد که بعدا به عنوان مدیر جاستین فعالیت می کرد.

Justin Bieber و مادرش ویدئوهای اونو در یوتیوب قرار می دادن. بازدید از ویدئوهای اون خیلی زیاد می شد و این موجب شد تا Justin کشف شده و حالا جزو افراد مشهور قوی و پولدار جهان باشه. در سال ۲۰۱۴، تنها در یوتیوب ۴۰ میلیون طرفدار داشت.

راههای زیادی واسه بهبود و رونق دادن به کار و کاسبی هست. تنها همین نحوه ی معروف شدن Justin Bieber کافی ست تا بیاموزیم که در هر شرایطی راهی هست.. شاید بشه گفت جاستین بیبر معروفیت خود رو مدیونِ یوتیوبه!!!

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید