درسای مهم کارآفرینان زن تازه کار

همونطور که در مقاله گذشته درسایی رو واسه خانمای تازه وارد به دنیای کار و کاسبی توضیح دادیم امروز هم به ادامه این موارد می پردازیم. می تونین مقاله قبلی رو در لینک زیر بخونین. امیدوارم که این مطلب هم به درد بخور واقع شه.

شنونده ی خوبی باشین

شاید به نظر تکراری بیاد و فکر کنین که همه از پسِ این کار برمی آیند! اما نه اینطور نیس. اینکه یاد بگیرین خوب به مشتریان، همکاران، سرمایه گذاران گوش بدین واسه رسیدن به موفقیت هر کار و کاسبی و استارتاپی لازمه. فراگرفتن “خوب گوش دادن” صبوری و تمرین زیادی می خواد. اونو ساده نپندارید.

موفق ترین افراد فروش، همانایی هستن که می تونن کاری کنن تا مشتری بالقوه شروع به صحبت کردن کنه. شاید این کار واسه کارآفرینان و صاحبان کار و کاسبی بسیار سخت باشه چون این ما هستیم که باید درباره شرکت و اجناس مون بسیار هیجان زده عمل کنیم. آموختن “گوش دادن درست” واسه نشون دادن بازخورد و همینطور صادر کردن تائیدیه می تونه به ساخت راستی و موفقیت شما و کار و کاسبی تون کمک شایانی بکنه.

سوال بپرسید (درخواست بدین)

به گفته یکی از کارآفرینان: بزرگ شدن با ۵ آبجی و داداش، از سالای ساده ی زندگی به من یاد داد تا حرف بزنم. مادرم همیشه می گفت “دهانی که بسته باشه غذا نخواد خورد” این نصیحت مادرم همیشه با من بوده. حتی در حرفه ام، همیشه من هستم که تلاش می کنم اولین فردی باشم که سوال می پرسم. مثل “دیگه چه کاری هست که بتونم انجام دهم؟ – چیجوری میتونم با تیم مشارکت داشته باشم؟“

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مدیر فروش موفق چیجوری به اهداف خود دست پیدا می کنه؟

بعدا زمانی که مدیر برجسته ای شدم دریافتم که موفق ترین ادما از اطرافیانم کسائی هستن که همیشه سوال می پرسن. هر سوالی – چه واسه پول بیش تر باشه و یا واسه مسئولیت بیش تر.

توانایی خود رو به نمایش بذارین

Madison Cork میگه: خانوما سوال می پرسن. از حقایق و احساسات شون در تصمیم گیریا استفاده می کنن و به همکاریای خیرخواهانه تمایل بیش تری دارن. این ویژگیا واسه ساختن تیمای پویا و رسوندن اونا به موفقیت از ملزومات هستن. اما بدیش اینه اونا بخاطر ضعفی که دارن ممکنه به وسیله یک همکار تهاجمی تر دچار اشتباه شن. خانوما همیشه باید به یاد داشته باشن که “سخت بودن” به معنی خرد کردن اعضای تیم نیس! سخت بودن یعنی به اونا ثابت کنین که همکاریای تیمی یافته های بهتری رو دربر می گیرن.

به گفته Cork، چیزی لازم ست که زنان در مبحث رهبری بتونن سبک ذاتی خود رو حفظ کنن. اونا نباید از ایستادن بترسند خصوصاً زمانی که می دونن بهترین ایده و فکر رو دارن.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید