درسای موفقیت واسه آموختن از کارآفرینان و افراد برجسته بسیار زیاده. ما هم تلاش می کنیم نکات باحال و کاربردی رو از زندگی و تجربیات اونا در این سایت با شما عزیزان به اشتراک بذاریم تا چیزای جدیدی رو یاد بگیریم.

 

پست امروز هم از زبون Brian D.Evans مدیرعامل، مشاور و کارآفرین سریالی نوشته شده که با یک زوج توانا و موفق مصاحبه کرده. این زوج قوی که خودشون به پیشرفت خود پرداختن، راز موفقیت شون رو در این پست، به اشتراک می ذارن و توضیح میدن که چیجوری کاری رو که دوستش داریم انجام بدیم و از انجام اون پول به دست بیار! امیدوارم موردتوجه تون قرار گیرد.

 

 

درسای موفقیت

اگه تا به حال به دنبال راهی (به ویژه آنلاین) واسه انجام  کاری که دوست دارین بوده باشین و در عین حال قادر به پرداخت صورت حسابا هم باشین، پس شاید الابختکی با زوج قوی Preston Smiles و Alexi Panos  برخورد کردین. درسای موفقیت این زوج رو می خونیم:

 

 

زوج توانا

سخنرانان، رهبران کارگاهی، کارآفرینان و رهبران هشیار، عناوینی هستن که پریستون و الکسی در دنیایی که خودشون پیشرفت دادن، به دست آورده ان. آخرین تلاش اونا واسه کمک به مردم جهت کشف با ارزش ترین مسیرای زندگی، در کتاب اونا خودشو نشون می ده – این زوج، که من تازگیا با اونا مصاحبه کردم، کتاب  حالا یا هیچوقت: زندگی حماسی در پنج مرحله رو با هم نوشتن.

وقتی که بیشتر کارآفرینان مشتاق تر از همیشه به دنبال سطح عمیق تری از آگاهی بوده و رهبران بااستعداد، به دنبال راه هایی می گردن تا علم و عقل خود رو بصورت پول درآورند پیام اونا کنایه آمیزه.

 

الکسی میگه:” دیدن یک دوراهی از هر دو طرف، جذابه”. آدمایی وجود دارن که در کار و کاسبی و کارآفرینی موفق هستن، اما در آخر، احساس خالی بودن و نبود تکامل و رضایت دارن. در طرف دیگه، جامعه ای الهی هست که در یک راه حل و با راستی و حقیقت زندگی می کنن، اما در مسئول شدن واسه هدایا و خدمات خود دچار مشکل هستن. درد و رنج اونا متفاوته، چون که تلاش می کنن صورتحسابا رو  در حالی که به راه خود ادامه میدن، بدن.”

پریستون اضافه می کنه: ” نتیجتا همه رنج می برن. شکاف موجود، فرصت همکاری افراد رو از اونا میگیره. اما به راستی، هیچ چیزی الهی تر از این نیس که بدونین کی هستید، به چه دلیل اینجا هستید و چه ارزشی واسه جهان دور و بر دارین. این همون مسئله ای ست که می خوایم حل کنیم.”

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   عادتای روزانه افراد موفق مثل الون ماسک یکی از موفق ترین مردان جهان

 

پس، چیجوری میشه  به “تقاطع طلایی” رسید؟

با در نظر گرفتن گفته  الکسی، خیلی از کارآفرینان تمایل دارن که منطقی تر باشن و میخوان یافته ها رو “بسیار زود”  ببینن. اما به همون اندازه که باید منطقی بود، صرف زمان واسه رسیدن به مفاهیم دقیق تر و عمیق تری از آن چیزی که باعث تکامل و رضایت می شه، مهمه؛  چون تا وقتی که میشه کاری کرد، هیچی رضایت بخش نمیشه.

الکسی میگه: ” کار و کاسبی همیشه تلاش می کنن توجه به کار رو از بین ببره، و کار روی خودمون در آخر بهترین استفاده ی ما  از زمونه. چون وقتی ما بر خودمون عمیقا تاثیر بذاریم، نتیجتا بر همه اون چیزی که در اطرامان هست موثر هستیم.”

پریستون اضافه می کنه که واسه اینکه این فرایند واقعا اتفاق بیفته، باید زمان رو تقسیم بندی کنین، درست مثل اونکه زمان رو واسه انجام کار تقسیم می کنین. زمان رو واسه مدیتیشن، واسه پیاده روی در طبیعت، یا صرف وقت با افراد مهم زندگی تون تقسیم بندی کنین. واسه رفتن به سمینارها و یا رویدادها زمان مشخص کنین. زمانی رو واسه انجام چیزایی که به کار و کاسبی تون مربوط نیس اختصاص بدین – چیزایی که شما رو در یک سطح شخصی به رقابت میکشن.

پریستون میگه: ” واقعا این کار، چیزی بالاتر از یک دانشجوی همیشگی بودن در زندگی نیس! چون سفر زندگی هیچوقت پایان قبول نمی کنه، درست همونطور که کار پایان نداره. همیشه چیز دیگری هست که می تونین انجام بدین – هر کارآفرینی اینو می دونه. پس، مهم اینه به جایی برسین که هیچوقت فکرش رو نمی کردین که به «اونجا» برسین ، و هم اینکه تمرکز بیش تری رو روی طی هر قدم در راه داشته باشین.

پیام الکسی و پریستون به روشنی اثر گذاره، چون این زوج در راه تغییرِ سه کار و کاسبی شش رقمی شون به کار و کاسبی هفت رقمی در سال آینده هستن. راز موفقیت اونا چیه؟

الکسی میگه: ” ما چیزی رو نشون میدیم که هستیم و همچین چیزی نادره، به ویژه در دنیای کار و کاسبی. شما نمی تونین خوبی و لطف رو اندازه گیری کنین. حقیقتا نمی تونین زندگی رو اندازه گیری کنین. اما زمانی که بتونین با این موارد کار کنین و از اونا بهره بگیرین، تاثیرش رو می بینین – همه تاثیرش رو می بیننن “.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید