درسای کارآفرینی

Jessica Alba و Sarah Michelle Gellar دو نفر از بازیگران و ستارهای موفق سینما و تلویزیون آمریکا امروز، طبق نیازهایی که داخل شون احساس کردن، کار و کاسبی خودشون رو il راه اندازی کردن و می خوان زمان شون رو به عنوان موسس و رهبر خلاق کار و کاسبی سپری کنن.

جسیکا البا مدیر خلاق شرکت The Honest Companyه که جنسای غیررسمی مثل پودر لباسشویی، اجناس آرایشی بهداشتی و بچه رو تولید و می فروشه. اخیراً این شرکت ۱٫۷ بیلیون دلار هم ارزش گذاری شده. Gellar هم مدیر ارشد برند در شرکت Foodstirs که در ماه اکتبر گذشته با خط پخت مخلوطای آلی راه اندازی شده.

این دو خانوم موفق، چه ویژگی مشترکی باهم دارن؟

اونا به هنگام بزرگ کردن کودکان شون، با مشکل روبرو شدن و اون کشفِ این نکته بود: هیچ کسب و کاری به مشکل شون رسیدگی نمی کرد!

جسیکا البا به دنبال کالاهایی می گشت که شامل مواد شیمیایی مضر نباشه. Gellar هم به دنبال راه حل ساده ای بود که بتونه با کودکانش با استفاده از مواد سالم چیزایی رو بپزد.

جسیکا البا در روز شنبه طی همایش Martha Stewart در نیویورک میگه “من واقعاً احتیاجی رو حس کردم که تا الان کسی روبرو نشده بود! از دولت و حکومت اداری ناامید شدم. و می دونستم که خودم باید واسه رسیدگی به نیازهایم کسب و کاری رو ایجاد می کردم.”

واسه خانوم Gellar، راه اندازی این کار و کاسبی حتی باعث شد که زمان بیش تری رو با کودکانش بگذرونه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   تکنیکای معرفی محصول جدید در تجارت الکترونیک چیجوری صورت میگیره؟! (۱)

Gellar میگه “من حتی نمی خواستم لحظه ای رو از دست بدهم. من خواستم سرنوشت خودمو تحت کنترل خودم بذارم.”

داستان تاسیس هر دوی این خانوما، یادآور نکته مهمی واسه ماست:

قبل اینکه ایده ی کار و کاسبی خود رو دنبال کنین، مطمئن شید از اینکه واقعاً چیزی ست که به اون اهمیت می دید؟ در آخر، یک چیز بی همتا ارائه میدید.

 

جسیکا البا میگه “وقتی درباره راه اندازی یک کار و کاسبی فکر می کنین، نمی تونین عبارتِ “منم همینطور” رو با خودتون حمل کنین.” واقعاً دریابید کاری که انجام می دید رو هیچکیِ دیگری انجام نده. به جزئیات هم اهمیت بدین.

نگفته نمونه، جسیکا البا و Sarah Gellar اعتراف کردن که مشهور بودن شون به راه اندازی این کسب و کارشون هم کمک کرده. اما در عین حال، گفتن که بخاطر زن بودن و موقعیت شون با چالشای جورواجور دیگری هم روبرو شدن.

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۷/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید