درسای کارآفرینی

این مطلب، نوشته Brian Roberts ، نویسنده، کارآفرین و سخنران مهمون دانشگاه هاست. اون درسایی رو که از تونی رابینز (Tony Robbins) یاد گرفته واسه ما نقل می کنه. Brian، تونی رو نویسنده ای قهار، صاحب کار و کاسبی موفق و یک آدم بشردوست تعریف می کنه. اون عاشق قد و قامت فیزیکی تونی و از آن مهم تر، عاشق رشد و پیشرفتایی که در داستانای حرفه ای تونی هست شده بود. پس، بعضی از اصلی ترین درسایی رو که از آن یاد گرفته با ما در این پست در بین میذاره. همراه باشین.

۱- افراد موفق، بقیه افراد موفق رو می شناسن

اگه مطمئن نیستین کجا به دنبال بهترین استخدامی جدید بگردید، بپرسید. بهترین شخصی رو که در بخش ی شما، به دنبال استخدامه رو پیدا کنین. بپرسید کی رو پیشنهاد میدن و بپرسید طرح کلی معیاری که شما باید به دنبالش باشین چیه.

۲- ۶ لازم اصلی آدم رو همیشه یادتون باشه

همه ما لازم داریم که احساس یقین، نبود قطعیت، توجه و عشق رو به همون میزانی که رشد و احساسِ مشارکت و کمک رو تجربه می کنیم حس کنیم. شما باید آدمایی که این نیازای مشترک رو به اشتراک می ذارن کنار هم گرد بیارین.

۳- یک کاندیدای خوب، به اندازه کافی خوب نیس!

کسی رو پیدا کنین که قادر باشه کار رو به اتمام برسونه و در عین حال، دقت کنین که این نقش اون در سازمان، با اهداف بلندمدت خودش هم جهت بوده و به خاطر همین شغل، تقویت شده باشه. وقتی شخص خوبی رو دارین که اهداف طولانی مدتش با سازمان هماهنگ و همسوست، نگرانیا رو از اونجا بیرون کرده و بذارین اون کاراش رو بکنه.

۴- مالک کار و کاسبی باشین، نه اپراتورِ اون!

اگه استرس کار و کاسبی رو دارین، یعنی اپراتور اون هستید نه صاحبِ اون! یعنی هر زمان که کار کردن رو متوقف کنین، کار و کاسبی هم متوقف می شه! اما شما باید هدف دار باشین و چیزی رو بسازین که بدون حضور شمام به کارش ادامه بده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ادامه تحصیل هم ژن داره!

۵- بَرندها پیش بینی می کنن، بازندها عکس العمل نشون میدن

این که کارِ درست رو انجام بدین کافی نیس! شما باید بتونین کارِ درست رو در زمان درست انجام بدین. همیشه چالشای قدیمی هست که راه حلِ اونا، پیدا کردنِ آدمایی ست که قبلاً در این بازی بوده و می دونن که مشکلات در کجای این بازی قرار دارن. بعد، شما می تونین از اونا دوری کنین.

۶- سود رو آزاد کنین، به موجودی و نقد فکر کنین

بله شما به کسی لازم دارین که سودها و منافع شما رو حساب کنه. اما به یاد داشته باشین که سودهای شما، همون تئوری حسابداری ست و ، چیزی که شما واقعاً به اون لازم دارین کسی ست که همه داده ها رو به معیارهایی عملی تفسیر کنه که موضوع اصلی هستن. (مثل پول نقد)

۷- مشتری ایده آل رو شناسایی کنین

اگه شما واقعاً مشتری خود رو نشناسید، یعنی قادر نباشین در خیابون به طرفِ اون حرکت کنین، بدین معنی ست که به اندازه کافی مشتریان رو هدف سازی نکردین.

۸- بشردوستی رو تمرین کنین

واقعیت اینه که ما واسه کمک کردن به بقیه بیش تر عمل می کنیم تا کمک کردن به خودمون. شمام حالا نحوه ی تنظیم کردن اهداف واسه کار و کاسبی رو میدونید، اما اینم بسیار نکته مهمی ست که نحوه ی تنظیم هدف بلندپروازانه و نوع صمیمی رو بدونین تا انگیزه شما رو بیش تر از حالا، زیاد کنه.

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید