درسای کارآفرینی

آفریقا جایزه ای واسه کارآفرینانی در نظر گرفته که واسه بهبود شرایط زندگی و بهبود شرایط اشتغال ایدهایی داشته باشن.
شرکتای نوظهور زیادی در آفریقا واسه برطرف کردن و حل مشکلات جامعه به وجود اومدن، پس ایستادگی پای مشکلات واسه کارآفرینان باعث خلق ایده های تجاری می شه، و ایده خوب خود به خود تاثیر خود رو در جامعه می ذاره.

در این مقاله چند درس از کارآفرینان آفریقایی که با کمترین سرمایه تونستن موفقیتای زیادی رو به دست بیارن توضیح میدیم.

۱- درس اول: کرمایی که می تونن شما رو میلیونر کنن

به عنوان یک کارآفرین باید بدونین معنی این جملاتی که به کار می بریم چیه، هیچکی فکر نمی کنه که کرما راهی واسه کسب درآمد باشن، این کرما در آخر به حشراتی تبدیل می شن و پرواز می کنن، این کارآفرینان می گن ما در وبلاگ خود درباره کارآفرینانی که از پشها واسه تغذیه هزاران خونواده استفاده کردن، چیزای مختلفی نوشتیم پس مهم نیس سرمایه داشته باشیم یا نه! مهم اینه که از اندیشه خود بهره ببریم، خیلی از شرکتا حشره ای به نام “Alhitomo”  رو خشک می کنن که واسه تغذیه مرغا از آن استفاده می شه. یه سریای دیگه از شرکتا هست که این کرما رو پرورش میدن. متعجب میشید اگه بدونین که این کرما چه ارزش تجاری زیادی دارن، اول اینکه این کرما از ضایعات آلی تغذیه می کنن که از خوراک داما بسیار ارزون تره، یعنی هزینه ای واسه پرورش اون صرف نمی کنین، دوم اینکهً این کرما یه جور کود رو تولید می کنن که می تونین اونو بفروشین. در آخر این کرما رو خشک می کنن و واسه خوراک حیوانات استفاده می کنن که ارزش غذایی زیادی واسه حیوانات داره. یک جوون در جنوب آفریقا تونست از تولید این کرما میلیونر شه.

۲- درس دوم: می تونین با ۱۰۰ دلار (یا کمتر) شرکت تاسیس کنین

همه فکر می کنن در آفریقا و یا هر مکانی از دنیا کسی نمیتونه بدون سرمایه کافی شرکت تاسیس کنه، حقوق کم باعث می شه چند سال صبر کنین و با دشواریا روبرو شید تا به موفقیتی برسین، اما این نظر کارآفرینان آفریقایی نیس! این کارآفرین کار خود رو از صفر شروع کرد و به بالاترین درجه ثروت رسید، این جوون با استفاده از انرژی خورشیدی به ثروت زیادی رسید، بعضی از مردم خدماتی رو ارائه میدن که فقط وقت خود رو واسه اون صرف می کنن، اما این افراد می تونن با سرمایه کم کارایی رو بوجود بیارن که اونا رو به ثروت زیادی برسونه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   قیمت دادن در شروع کار و کاسبی چیجوریه؟

۳- درس سوم: می تونین از موز واسه تولید آرد استفاده کنین

در موز مواد زیادی هست که می تونین واسه شکلای جور واجور تولیدات دیگه استفاده کنین، در آفریقا موز به شکل خوبی تولید می شه موزها در دو فصل استفاده می شن یکی فصل کاشته. هر فردی که بتونه موزهای بهتری پرورش بده برنده س، در این فصل موزهای زیادی هست و قیمت اونم به دلیل زیادی پایین میاد اما در فصلی که موز کمتر شه قیمت اونم بالا میره مردم با مشکلاتی روبه رو می شن. یک جوون کارآفرین واسه این مشکل راه حلی یافت، اون از موزها آردی ساخت تا مردم بتونن در نبود موز از آن استفاده کنن، می تونین از این ایده نتیجه بگیرین که از مشکلاتی که دور و بر خود دارین استفاده کنین و ایدهایی واسه موفقیت و حل این مشکلات استفاده کنین.

۴- درس چهارم: می تونین از ادرار واسه تولید برق استفاده کنین

بیشتر مردم در قاره آفریقا تلاش می کنن به هر نحوی برق تولید کنن. به ویژهً مناطق روستایی آفریقا که از برق محروم هستن، بعضی از کارآفرینان تلاش می کنن از راه هایی که باور کردن اون سخته برق تولید کنن، چند خانوم جوون در نیجریه وسیله ای رو تولید کردن که از ۱ لیتر ادرار ۶ ساعت برق تولید کنه، شگفت انگیزه نه؟ این وسیله گازها رو جدا کرده و از این گازها واسه تولید برق استفاده می کنه.

۵- درس پنجم: ظرف زباله ای از طلا

آلودگی محیط و خیابونا مشکل بزرگ در تموم جهان به حساب میاد، هر چی تعداد جمعیت بیشتر شه این مشکلات هم زیاد میشه، اما کارآفرینان آفریقایی راهی کشف کردن که اونا رو به میلیاردها دلار رساند، با تولید این سطل تونستن زبالها رو بازیافت کنن و از زبالها چیزای دیگری تولید کنن، هم اینکه می تونن به وسیله این وسیله گازی رو تولید کنن که واسه موارد زیادی استفاده می شه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید