درسای کارآفرینی و مهارتایی که در این پست قید می شه رو قبل اینکه خیلی دیر شه، یاد بگیرین.

 

درسای کارآفرینی

مدرسه و دانشگاه از ما کارآفرینی موفق نمی سازه! فقط تجربه های واقعی هستن که می تونن راه موفقیت رو واسه ما صاف کنن. در این پست به معرفی مهارتایی می پردازیم که باید قبل از هر چیزی فرا بگیرین تا زمان و انرژی خود رو واسه تجربی آموختنِ اونا تلف نکنین!

 

۱- اراده تسخیرناپذیر واسه موفقیت

مهم ترین ویژگی که در مدرسه نمی آموزیم اینه که راهی رو شروع کنیم و صدها چیز رو واسه ساختن کسب وکار امتحان کنیم و در آخر با این واقعیت که “۹۸ مورد اونا نتیجه ای نمی ده!” روبرو شیم و باور کنیم. بعد به عقب برگشته و دوباره ی صد مورد دیگه رو امتحان کنیم.

Barbara Corcoran موسس The Corcoran Group

۲- شکست، در اهداف بزرگ مشکلی نداره!

مدرسه کسائی رو که شکست می خورن تنبیه می کنه! پس کودکان تمایلی پیدا نمی کنن تا از وضعیت راحتی خود بیرون شن و به مرحله بعد برسن! در دنیای واقعی، جوایزی واسه مشارکت و ارتقای درجه قائل نمی شن. من به شخصه یاد گرفتم که آموزشای تیم محور بسیار تاثیردارن. افراد واسه اینکه نمی خوان تیم شون شکست بخورد به سختی تلاش می کنن. در اینجور شرایطی ما به تیما آموزش میدیم که شکست، به هنگام انجام کارای بزرگ مشکلی نداره!

Tim Draper شریک سرمایه گذار DFJ

 

۳- همه چیز رو بپرسید

کاش در مدرسه ای درس می خوندم که به من یاد می داد همه چیز رو بپرسم. به عنوان یک کارآفرین شما همیشه باید بدنبال راه هایی بگردید که بقیه اونو دنبال کنین. با سوال پرسیدن و استفاده از داده هایی که بدست میارید می تونین کسب وکار خود رو پیشرفت بدین.

-Roberto Orci تهیه کننده هالیوود

۴- خلاقیت و مدیریت افراد

۱- در مدارس خلاقیت هم به اندازه وظایف دیگه باید تدریس می شد. کارآفرینان باید خلاق می شدن. شاید شرکت شما در این ماه ۱۰ هزار دلار کار کنه. اگه این درآمد به ۱۰ میلیون دلار برسه باید چه کاری با اون انجام بدین؟ چیجوری مدیریت می کنین؟ فرایند فکر کردن درباره این موضوع به آماده شدن شما کمک می کنه.

۲- مدارس باید یاد بدن که چیجوری باید بقیه رو مدیریت کنیم. هیچکی با این مهارت پا به دنیا نمی ذاره و شما واسه مدیریت کسب وکارتان به تیمایی لازم پیدا می کنین. باید آگاهی لازم از آدمایی که قصد کار کردن با اونا رو دارین بدست بیارین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مهارت فردی چیجوری به آزادی از موقعیتای سخت کمک می کنه؟

Tai Lopez سرمایه گذار و رایزن خیلی از کسب و کارای مولتی میلیون دلاری

 

۵- نحوه کار نقدینگی و پول رو بیاموزید

درباره پول و نقدینگی اطلاعات خود رو زیاد کنین و یاد بگیرین چیجوری اونو مدیریت کنین. این باید به عنوان یک رشته در مدارس تدریس می شد! هیچکی به ما یاد نداد که چیجوری قرض و بدهیای خود رو مدیریت کنیم. اصلاً نفهمیدیم که به چه دلیل بدهی خوب و یا بده. ما حتی یاد نگرفتیم که چیجوری سرمایه گذاریای خودمون رو مدیریت کرده و واسه خودمون سرمایه بسازیم. پس خیلی از ما، بخاطر همین موضوعات شکست خورده و از دنیا می رن!

Jay Georgi موسس Nadvia و مربی

۶- چیجوری رئیس خودمون باشیم

هیچ معلمی در مدرسه به من یاد نداد که چیجوری رئیس خودم باشم!

۱- مدیریت زمان رو بیاموزید.

۲- روی نقاط قوت خود تمرکز کرده و بخاطر نقاط ضعف خود استخدام کنین.

۳- مشاوری رو پیدا کنین که قبلاً در بهترین جایگاهی که شما قصد رسیدن دارین رو حضور داشته باشه. اینجوری اشتباهات بسیاری رو که اون مرتکب شده می تونین دوری کنین.

-Gary Nealon رئیس Nealon Solutions و The Rox Group

۷- هیچوقت کنار نکشید!

کاشه اولین چیزی که دانشگاه و مدرسه به علم آموزان می یاد نمی گیرین این بود که یاد بگیرن هیچوقت انصراف نکنن! اصلاً مهم نیس درباره چی باشه. تنها چیزی که مهمه اینه آزاد نکنن. اونقدر اعتماد به نفسی داشته باشین که هیچ راهی واسه شکست نباشه! بیاموزید که همیشه سرِ خود رو بالا بگیرین و مستقیم ادامه بدین. (تحت هر شرایطی!) بسیاری افراد این موضوع رو نه در دانشگاه، بلکه به سختی در مدرسه زندگی تجربی یاد می گیرن.

-Steve Griggs موسس و مدیرعامل Steve Griggs Design

۸- موفقیت بدون خوشبختی و عشق، به پوچی ختم می شه

با اینکه اطلاعات، رقابتا و دستاوردها واسه رسیدن به هدف لازمن اما واسه داشتنِ یک زندگیِ مملو و بامعنی هم کفایت نمی کنن. موفقیت زمانی دلچسبه که از اعماق قلب، با عشق و از روی هدف باشه. شما این نکته رو هیچوقت در مدرسه و دانشگاه یاد نگرفته اید. همیشه به خاطر بسپارین که پول، قدرت و معروفیت به خودیِ خود خوشبختیِ واقعی رو واسه شما خلق نمی کنه!

Nafisé Nina Hodjat موسس و مدیر The SLS Firm

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید