درسای کارآفرینی

یک شخص خاصی می خواد که جدا از اینکه کار روزانه ۷ صبح تا ۲ بعد از ظهر خود بتونه با صبوری و اشتیاق تا نیمه شبا زیر نور مهتاب به راه اندازی کار و کاسبی و رونق کار و کاسبی خود تلاش کنه. این افراد حرفای زیادی واسه گفتن دارن. مواردی که در این پست ذکر می کنیم از زبون کارآفرینانی ست که مشغله های کار و کاسبی خود رو به نگرانیای روزانه خود تبدیل کردن. با هم این موارد رو بررسی می کنیم. همراه باشین.

 

یک دفتر کار رایگان پیدا کنین

Scott Dettman کاندیدای PhD در Milwaukee, Wisconsin میگه: ذات کاری که قصد انجام رو دارین درک کنین و ببینین که چی واسه شما لازم ست تا این کار رو به انجام برسونین. بطور مثال، داشتن یک دفتر کار با جدیدترین لوازم جزو ملزومات نیس بلکه وای فای؛ تعدادی میز؛ پریزهای برق؛ غذا و نوشیدنی به مقدار لازم جزو نیازای لازم هستن. شما می تونین دفتر کار رو واسه فضاهای جور واجور مبادله کنین. کارآفرین بودن به این معنی ست که شما میتونین راهکارهایی خلاقانه واسه مشکلات عادی پیدا کنین. شاید با کمی دقت به دور و بر و داشتن خلاقیت ببینین که واسه فضای کاری که درنظر دارین لازم نباشه سرمایه گذاری مالی صرف کنین.

Dettman روی کار و کاسبی خودش با همراهی دوستانش کار می کنه و واسه جفت و جور کردن یک فضای مناسب واسه کار، به دنبال جایی بود که اگه با دوستانش قرار بود ساعات خوشی رو سپری کنن اون محل رو انتخاب می کردن. جایی مثل یک رستوران ۲۴ ساعته، یک کمپ تفریحی و … اون باور داره که به یک دفتر کار لازم نداره چون از جنبه ی لوکس به اون نگاه میکنه و میگه که بجای چند دفتر کار عالی، داشتن چند مسئول فروش رو ترجیح میده.

 

کاری کنین که شغل روزانه شما واسه شما کار کنه

اینکه کاری رو بخاطر دیگری آزاد کنین حتماً امکان موفقیت در دیگری رو جفت و جور نمی کنه. اگه بتونین شغل روزانه خود رو حفظ کنین امتیازات زیادی داره. تلاش کنین کاری رو انجام بدین که به شغل روزانه خودتون در رابطه باشه. در این حالته که می تونین هماهنگی بین کار روزانه و شبونه خود بسازین. Jerry Lee لس آنجلس که موسس StoryLeatherه میگه: من در پروژه های پیشرفت دهنده ی وب (شغل روزانه اون) با شرکتایی آشنا شدم که ممکن بود واسه کار و کاسبی خودم (StoryLeather) شریک و یا مشتری شن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   محصول یا خدمات شما در لیست خرید مشتری قرار داره؟

بخاطر این هماهنگی ایجاد شده؛ شرایط Lee به شکلی تغییر کرد که بعدا کل روز رو واسه کار و کاسبی خودش و شبها رو به عنوان پیشرفت دهنده ی وب مشغول به کار شد.

محیط خود رو تغییر بدین

Vannessa Wade که مدرس ESL (زبون انگلیسی بعنوان زبون دوم) بوده و در طول شب به عنوان متخصص روابط عمومی مشغول به کار بود میگه در بعضی روزها خودمو مثل سوپرمن احساس می کردم. این کارآفرین ۳۵ ساله از تگزاس تلاش کرد که با اقامت گزیدن در یک فضای همکاری؛ کارای مربوط به روابط عمومی خود رو به اتمام برسونه اما بعدا دریافت که خودش به یه سری تغییرها لازم داشته. اون میگه واسه الهام و ایده گرفتن در پارکا، مراکز کار و کاسبی، رستورانا و کافی شاپا رفت و اومد زیادی ایجاد کرده. پس فهمید که تغییر موقعیت واسه اون نسبت به هر چیز دیگه سازنده تر و به درد بخور تر بوده. از نظر Wade این رفت و آمدها بهترین راه واسه ملاقات با آدمای جدیده. و در ادامه سخنانش اضافه می کنه: “شما هیچوقت نمی دونین که کی ممکنه به خدمات شما نیازمند شه!”

در همه جا کار کنین

“من اکثراً کارام رو از روی میز آشپزخانه انجام میدم. داخل اتومبیل و حتی زمانایی که در راه محل کارم قرار گرفتیم، در زمانای بین ناهار خوردن و همینطور در طول شبا مشغول به انجام کارام هستم.” این سخن از Samantha Cole که موسس آزمایشگاهای دیجیتالی سته. اون به ما پیشنهاد می کنه تا تلاش نکنیم کارای روزانه رو از کارای شب جدا کنیم. بلکه باید بتونیم روی همه فعالیتها کار کنیم.

شبکه ، شبکه ، شبکه

واسه Asha که ۳۵ سال سن داشته و در طول روز FoodLY رو مدیریت می کنه و در شبا به پخش مجله Nourished می پردازه روزاش به آموزش کلاس آشپزی و پخت و پز و همینطور مشاورهای شخصی وقف شده. البته اون در سرشبا هم زمانش صرف حضور و شبکه سازی در محیط کارآفرینان منهتن می شه که کارای روزانه خود رو همون موقع به اتمام رسانیده ان. اون میگه: اینکه بخشی از یک جامعه باشین امتیازات زیادی داره. آدمای جدیدی رو ملاقات کردن، با اونا مشارکت داشته و از اونا ایده گرفتن خیلی با اهمیته! حتی اگه با اونا در یک کار مشغول نباشین بازم باید به انجام اینکارها بدین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید