رسیدن به آزادی که لیاقتش رو دارین نیازمند یه برنامه هوشمند و سخت کوشی شدیده.

 

 

اگه به دنبال آزادی واقعی در کار و کاسبی تون هستید و می خواین به شغلی برسین که به شما آزادی که لیاقتش رو دارین بده، هیچ راهی بهتر از کارآفرینی نیس! با این حال، واسه خیلی از افراد “چه و چیجوری کارآفرین شدن” بزرگ ترین چالشه.

شاید دوست دارین به این آزادی که رئیس خودتون باشین برسین اما نمی دونین چیجوری دست به کار شین! در این پست ۵ مرحله واسه کارآفرین موفق شدن رو مطالعه می کنین.

 

۱- مهارتای خود رو لیست کنین

قبل اینکه واسه خود حرفه ای رو بسازین تا از مهارت ها بیشترین استفاده رو ببرین، اول باید مهارتایی که دارین رو بشناسین. زمانی رو صرف ثبت و نوشتن این مهارت ها کنین. در انجام این کار با خودتون رو راست باشین و فقط به مهارتایی که واقعاً از اونا برخوردارید (نه مهارتایی که آرزوی داشتنش رو در دل پرورانده اید!) فکر کنین. این اقدام اولین مرحله واسه انجام کارایی ست که در آینده برنامه دارین.

 

۲- همه اهداف خود رو در زندگی یادداشت کنین

واسه اینکه باعث رشد و ایجاد آینده خود شید باید بدونین که به طرف چی رشد می کنین. زمانی رو صرف نوشته شده کردن همه اهدافی که در زندگی دارین بکنین. از این اهداف واسه انگیزه دادن به خود استفاده کنین. واقعاً چی می خواین؟ به دنبالِ مبلغ زیادی پول هستید تا با اون خونه بخرین؟ یا قصد سفر دارین؟ درباره این موارد فکر کرده و یادداشت کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ضمیر ناخودآگاه و فیلترهای ذهنی (فیلترینگ)

 

۳- مشاغل رویایی خود رو بنویسین

شغل رویایی شما چیه؟ اگه همه امکانات دنیا واسه شما جفت و جور بود دوست داشتین مشغول انجام چه کاری شید؟ درباره مشاغل رویایی خود فکر کرده و اونا رو بنویسین. به مشاغل واقعاً رویایی که چیزی از شما نمی خوان هم دیگه فکر نکنین! چی شما رو از اقدام کردن، پیش رفتن و به حقیقت پیوستن رویا باز می داره؟ یک لیست از مشاغل رویایی تون به شما کمک می کنه تا بفهمین که در دنیای کار واقعاً به دنبال چی هستید.

 

۴- راه هایی رو پیدا کنین تا مهارت ها و شغل رویایی خود رو ترکیب کرده و به اهداف تون برسین

دوبارهً به مشاغل رویایی تون فکر کنین. بعد ببینین که واقعاً از چه مهارتایی برخوردارید. این دو در کجا همدیگه رو قطع می کنن؟ از قبل چه مهارتایی دارین که به شما کمک کرده تا راه خود رو پیدا کنین؟ بعضی وقتا شما فقط به کمی خلاقیت لازم دارین تا این راهکارها رو پیدا کنین.

 

۵- هر دقیقه از هر روز خود رو کار کنین

با باخبر شدن از این مراحل تنها نصف راه رو پیموده اید. باید هر دقیقه از هر روز خود رو کار کنین تا این ۴ مرحله رو پیموده و رویای خود رو به واقعیت بدل کنین. همینطور باید راه حل صحیحی رو در پیش گرفتن کنین. موفق باشین.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید