به چه دلیل کارآفرین نیستین

 

به شروع یک کار و کاسبی تجاری یا کارآفرین ی فکر می کنین؟ یک لحظه صبر کنه و نشونه های زیر رو بخونین. هیچ یک از این نشونه ها باعث شکست شما نشده و بدون شک منجربه موفقیت شما هستش هر کدوم از این نشونه ها موفقیت در کار و کاسبی تجاری رو بیشتر سخت می کنه. خبر خوشحال کننده اینه که حتی اگه شما خود رو از این دسته کارآفرینان میدونید با این نشونه ها می تونین به موفقیت برسین.
شرط اساسی در این مسئله اینه که با خود رو راست باشین و ببینین کدوم یک از این گزینه ها رو در خود حس نمی کنین.

۱- نمی تونین تصمیم گیری کنین

تصمیم گیری به معنی این نیس که شما بتونین درباره هر چیزی تصمیم بگیرین، ما این نوع تصمیمات رو تصمیم گیریای کوچیک می گیم، ممکنه ساعتا به موضوعی فکر کنیم و درباره اون تصمیم بگیریم اما احتیاجی به این همه فکر نداره ما این کار رو تلف کردن زمان میدونیم. اگه توانایی انتخاب گزینه مناسب رو در امور اداری دارین پس مراقب باشین چون تصمیم گیدی مهمه شما باید قادر باشین تصمیم درست رو در زمان درست انتخاب کنین این توضیحات درباره انتخاب درست شما بود. بعد از تصمیم گیری نتیجه مثبت یا منفی تصمیم خود رو قبول کنین. رهبر نباید زمان خود رو واسه پیدا کردن مشکل بعد از تصمیمی که خود گرفته تلف کنه این زمان واسه بقیه هم پیش اومده و گذشته و تلاش شما بی فایده س. در کار و کاسبی تجاری زمان زیادی رو واسه تصمیم گیری بذارین.

۲- مسئولیت رو قبول کنین

اگه بین دوستان و همکاران خود به خلق بهونه مشهورید احتیاجی نیس کسب و کاری رو شروع کنین حد کم تا وقتی که خود بدونین به چه دلیل بهانهای بیهوده رو خلق می کنین کسی که کسب و کاری رو شروع می کنه باید مسئولیت اونو قبول کنه همه چیز به خود شما و توانایی درونتون باز می شه.

۳- تنها انگیزه شما پوله

بدون شک شمام می تونین مثل هر کارآفرین دیگری ثرتمند شید. بیشتر مردم این کار رو انجام دادن اما واسه شروع این کسب و کارا هزینه های زیادی رو کردن اگه انگیزه ای جز ثرتمند شدن و پول ندارین بدون شک به عقب باز خواهید گشت شروع کار و کاسبی تجاری موفق زمان زیادی رو لازم داره و شکست جزئی از این کاره. تمایل و انرژی داخلی شما و خواستن موفقیت باید مثل جواهری باشه که شما رو به طرف جلو حرکت بده.

۴- نمی تونین از هرج و مرج طولانی جلوگیری کنین

کوهی از کاغذ رو روی میز خود دارین و نمی تونین چیزی که می خواین رو پیدا کنین؟ این به این دلیله که نظم درستی ندارین؟ عادت کردین در استرس و شلوغی زندگی کنین و تلاش کنین کارا رو آروم جلوه کنین؟ همیشه حسابای خود رو دیر پرداخت می کنین چون نظم درستی در سیستم ورود و خروج درآمد خود ندارین؟
تموم این عادتا می تونه باعث شکست کار و کاسبی شما باشه لازم نیس هر برگه ای رو در پاکتی رنگی بذارین اما باید قادر به اداره این امور باشین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مراحل ساخت برند شخصی

۵- شما سابقه دستاوردای خوبی رو ندارین

اگه گذشته شما رکورد باز پاراگرافای بدون نتیجه س، شما باید در میدون کار و کاسبی خود عقب نشینی کنین تا وقتی که ثابت کنین می تونین به شکل حرفه ای عمل کنین تا به نتیجه پایانی برسین. ایده های بزرگ غذای نوآوریه اما کاری که نتیجه مطلوب رو به دست میاره باید یه تیکه از کاری باشه که انجام می دید وگرنه کار شما شکست می خوره مثل ایده بزرگی که بدون اجرا شدن بمونه.

۶- شما یک سیستم پشتیبانی ندارین

رهبر بودن کاری سخته، در بهترین شرایط دوستانتون کار شما رو بیهوده و خونواده شما همیشه کار و پیشنهادات شما رو رد می کنه شما اینجا به تنهایی وارد جنگی میشید که نیروهای داخلی و اقتصادی همه در مقابل شما قرار دارن، اقتصاد دست خود رو دراز نمی کنه تا کار شما رو به بالا بکشه باید با نقاط ضعف شخصی کنار بیایید و در کنار اون بازم به جلو حرکت کنین اگه پشتیبانی عاطفی و شخصی پیدا کردین هیچ دلیل موجهی واسه مشورت کردن وجود نداره فرصتای موفقیت کمه.

۷- اعتیاد غیر عادی به گذشته

دنیایی متفاوت در کار و کاسبی تجاری، بازاریابی همیشه در حال تغییره، و اقتصاد در حالتی از اضطراب هست. روشای کار به درخواست و توضیح تکنولوژی همیشه در حال تغییره و شما پشت گذشته ای که میدونید مخفی هستید این کار باعث ضرر به کار و کاسبی حاضر شما هستش به عنوان یک کارآفرین حال خود رو ببینین و گذشته خود رو ترک کنین.

۸- محدودیتایی واسه خود بذارین

صاحب کار و کاسبی بودن چیز جذابیست چون خود رئیس خودتون میشید. اگه تنها چیزی که در کار و کاسبی تجاری دنبال اون هستید جداگونه بودن و داد زدن سر همه س موفق نباشین. به عنوان یک کارآفرین می بینین که کار و کاسبی تون نیازمند طراحی خاصیه مثل: اندازه انضباط، قوانین خاص واسه همه، و … این به معنای اینه که تموم مشکلات جامعه رو باید شناسایی کنین تا شرکت خود رو با نظامی خاص پیش ببرین.

۹- شما به کلمات خود پایبند نیستین

راستی پایه همه چیزه. همه چیز در کارای تجاری در حال تغییره مهم اینه که به آنجه که میگه عمل کنین و سخن شما با عملتون یکی باشه اگه نمی تونین به چیزی که گفتید پایبند باشین. شک نداشته باشین شکست می خورید پایبند بودن به اصول اعتماد رو می سازه.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۸/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید