دلایل آزاد کردن استارتاپای موفق به وسیله مردان و زنانبرای شما باحال نیس؟ فکر می کنین مردم به چه دلیل کسب وکارشان رو آزاد می کنن؟

از نظر شما، باید ارتباطی بین این دلایل باشه؟

جنسیت کارآفرینان روی ترک کردن کارشون موثره؟

 

 

دلایل آزاد کردن استارتاپای موفق

شکست در دنیای کارآفرینی بسیار رایجه و متأسفانه بعضی تحقیقات نشون میده که شکست به ویژهً بیش تر واسه کارآفرینان زن اتفاق افتاده. البته احتیاجی نیس خیلی سریعً مهارتِ مدیریت و یا مهارت فنی تخصصی زنان رو به این موضوع دخالت بدین؛ طبق یه سری تحقیقات  اینطور نیس که خانوما از اعتماد به نفس کم تر واسه مدیریت یا مهارت برخوردار باشن.

اما با اینحال، مطالعه ای به وسیله Rachida Justo، Dawn R. DeTienne و Philipp Sieger انجام شده که چالشای موجود در شکستای استارتاپا رو بررسی می کنه. اما سوالی اینجا مطرح می شه و اون اینطوریه: شکست کسب وکار با آزاد کردن کسب وکار برابره؟

شاید باحال باشه اگه بدونین که کارآفرینان کسب وکارشان رو بخاطر دلایلی شخصی و ً بی ربط به امور مالی ترک می کنن! بهرحال، در این پست نگاهی به این تحقیقات انجام شده میندازیم و می بینیم که چه فاکتورهایی باعث می شه زنان و مردان کسب وکارشان رو آزاد کنن؟ با ما همراه باشین.

نگفته نمونه که این بررسی روی ۲۱۹ زن و مرد اسپانیایی که در گذشته کارآفرین بودن انجام شده تا عواملی که باعث شده تصمیم بگیرن کسب وکار رو آزاد کنن شناسایی شه. نتیجه این بررسیا دو نوع علم رو بدست اومد:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بهره وری کارکنان رو چیجوری با استفاده از کلمات بالا ببریم؟

 

کارآفرینان زن -بیش تر از مردان- بخاطر دلایل شخصی کار و کاسبی خود رو آزاد می کنن تا بخاطر شکست کسب وکار!

انگیزهایی که باعث شده زنان کسب وکارشان رو آزاد کنن بخاطر فاکتورهای شخصی و انتظاراتی بالاتر بوده که بخاطر جنسیت خاص شون -نسبت به مردان- وجود داشته. مثلاً خانوما موفقیت کسب وکارشان رو روی فاکتورهای غیرپولی – مثل رضایت مشتری و اثرات اجتماعی- درنظر می گرفتن.

مثلا خانوم Sue Schell موسس و مدیر Advanced Energy Industries، شرکت ۴۰۰ میلیون دلاری با فناوری بالا که در آمریکا واقعه اینطور گفت:

“یکی از چیزایی که وقتی تبدیل به یک شرکت سهامی عام می شدیم رخ داد این بود که “تمرکز” ما به “گرفتن” تغییر پیدا کرد و از اینکه بتونیم کمی پول رو واسه روز نکنه ذخیره کنیم یا بدونیم چی واسه مردم بهتره، دور ماندیم. این دیگه همون سازمانی نبود که من قبلاً به اون ملحق شده بودم و در اون رشد می کردم. فکر می کنم این فرق بزرگی بود. طوریکه دیگه دوست نداشتید در اونجا کار کنین!”

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید