آیفون، جهان تلفنا رو تغییر داده و شروع کننده عصر گوشیای هوشمند شده.

جدا از اینکه این، با این کار، راهی بالاتر از پیش نمایش عصر دوربینای بهتر و گزینه های انعطاف پذیرتر عکاسی طی کرده.
هم اینکه موجب فراخوانایی شده. بخش ی عکاسان حرفه ای دیگه وجود نداره، چون توانایی گرفتن عکسای خوب آسون تر از قبله.
هر کسی لوازم گرفتن عکس رو که بشه به عنوان یک جانشین حرفه ای درجه پایین تایید کرد، داره. با اینحال، دوربین آیفون فقط یک شروعه.

 

 

دوربین دوگانه

سالهاست که اپل روی پیشرفت یک دوربین دوگانه کار کرده. یعنی، این راه حل دوربین گوشیای هوشمند رو قادر می سازه تا از لنزای زیاد استفاده کنن. این پروژه مخفی رو در آی فون ۷ می بینین که دارای یک لنز با زاویه های پهن و لنزای تِلِفوتو واسه افزایش وضوح تصاویر نامفهومه.
طبق گفته مفسران، این موضوع دست کم الان، یک وسیله رویایی در دوربین گوشیای هوشمنده.

اندازه کوچکتر و مگاپیکسل بیشتر

آخرین تجسم واسه گوشیای هوشمند کوچکتر از قبله، اما دوربینا با افزایش تعداد مگاپیکسل روبرو هستن. واسه کسائی که با اینجور تکنولوژی آشنا نیستن می گوئیم که، مگاپیکسلای بیشترِ یک دوربین، وضوح بیشتری نسبت به تصاویری که با یک دوربین گرفته شده، دارن.
این نشون دهنده ی یک درایو ثابت واسه کاهش اندازه گوشیای هوشمند بدون افت کیفیت دوربینه. هیچ نشونه ای از تغییر روند بخاطر توقف در پیشرفت قسمتای دیگه گوشیای هوشمند وجود نداره. واسه بازیکنان رقبای بزرگی مثل اپل و سامسونگ، دوربین تنها قسمتیه که دائم در حال پیشرفت س.

ربات دوربین

در جای دیگه، سامسونگ از راه خود واسه ساخت یک ربات دوربینی بیرون شده. این دوربین رباتیک جدید در کنترل کامل عکاسه و مثل به داشتن یک دستیار عکاسی در همه حاله. در حالی که آیفون کیفیت دوربینای کوچیک رو بهتر کنه، نوآوری سامسونگ می تونه موجب تغییرات بزرگ در دنیای عکاسی شه.
یکی از راه هایی که تغییرات اپل و تغییرات سامسونگ می تونن در آینده باهم به کار روند از روش ارائه دوربینیه که می تونه لنز هاش رو به دلخواه و اختیار بچرخونه و هم اینکه ایجاد دورببن واسه گوشیای هوشمنده که می تونه از راه دور کار کنه.
یک دوربین ریموته که میشه اونو در گوشی هوشمند جا داد الان یک رؤیای دست نیافتنیه، اما می تونه درزمان ۵ یا ده سال آینده به یک حقیقت تبدیل شه.

تصاویر سهامی بیشتر

تصاویر سهامی ( تصویری که از دید تجاری هست) بخش بزرگی از درآمد از راه عکاسیه. این صنعت در سالای گذشته گسترش یافت و تصاویر سهامی یک موقعیت عالی واسه همه- از طراحان جلد کتاب گرفته تا طراحان وب- است. توانایی تولید تصاویر روشن در سطح خیلی از دوربینا، و حتی دوربینای DSLR، ادامه داره تا به رشد این صنعت کمک کنه.
مدیر عامل شرکت Eyeem میگه: “ما در سایت خود شاهد افزایش قابل توجه تعداد آدمایی هستیم که تصاویر سهامی رو ارسال و خریداری می کنن. پیش بینی ما اینه که این روند رشد در سالای آینده با در نظر گرفتن سهولت گرفتن عکس خوب از روش گوشیای هوشمند ادامه پیدا می کنه.”

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   برنامه های کاربردی مورداستفاده کارآفرینان موفق چیه؟

مشاغل بیشتر در عکاسی

اداره آمار کار آمریکا اعلام کرد که رشد عکاسی همگام با رشد صنایع دیگره، (در حدود ۸ تا ۱۰ درصد درزمان دوره زمانی دو ساله!) هم اینکه گفته شده که تعداد عکاسان پرتره با رشد جمعیت بیشتر می شه.
به طور غیر مستقیم، انتظار میره که داشتن شغل در رشته های مربوط به عکاسی، مثل چاپ رشد کنه. دلیل اینه که صنعت چاپ به سرعت در حال تبدیل شدن به پلت فرمای عکاسی جدیده. گوشیای هوشمند و افزایش کیفیت عکساشون، این کار رو آسون کردن می کنه.
بیشتر شغلا در صنعت چاپ با تعداد تصاویر بیشتر و سهولت وارد شدن به این حرفهه. این روند به احتمال زیاد با کم شدن قیمت بهترین گوشیای هوشمند و دسترسی بیشتر به اونا ادامه پیدا می کنه.

آیفون همه چیز رو تغییر داده؟

خیلی راحت میشه دید که آیفون تقریبا هر چیز مربوط به صنعت عکاسی رو تغییر داده. آینده عکاسی فقط با وجود عکاسان حرفه ای نخواد درخشید چون واسه بقیه ی افراد هم امکان گرفتن عکسای خوب آسون تر از قبل شده.
عکسان حرفه ای هنوزم یک برتری دارن چون دوربینای DSLR هنوز فاتحان این بخش هستن، اما از یک گوشی هوشمند خوب میشه واسه گرفتن بعضی عکسای فوق العاده استفاده کرد.
امکانات دنیای عکاسی گوشیای هوشمند بی نهایته. اگه اپل بتونه یک دوربین لنزی دو گانه بسازه، پس به طور بالقوه می تونیم که اونو با لنزای بیشتر گسترش دهند که این کار می تونه بسیار راحت تر از دوربینای DSLR با اندازه کامل باشه.

نتیجه گیری
آینده عکاسی روشنه و نمیشه گفت که اپل و دیگه تولید کنندگان گوشیای هوشمند در آینده چه نوآوریایی دارن. شما کدوم نوآوری مربوط به گوشیای هوشمند رو پسند می کردین؟ می تونین نظرات خود رو با ما در بین بذارین.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید