دورکاری واسه افراد بازنشسته و سپری کردن ساعات طولانی روز در محیطی سازنده و به درد بخور کارآیی افراد رو زیاد می کنه.

 

دورکاری واسه افراد بازنشسته جهت کسب درآمد بیش تر

 

دورکاری واسه افراد بازنشسته

آدما به دنبال درآمد بیش ترن و حاضرن هرکاری که در بخش ی استعداد و توانایی شون باشه رو واسه رسیدن به درآمد بیش تر بکنن. این اتفاق بر افراد بازنشسته که دهه ی چار یا پنجم زندگی شون هستن هم صدق می کنه.  اما بدلیل کاهش توانایی جسمی (و شاید ذهنی) از انجام فعالیتای ذهنی و یا فیزیکی سخت تر بازمی مثل. انگار دورکاری در این شرایط به کمک شون می شتابد. دورکاری فقط واسه جوونا جهت پر کردن پاره وقتای خودشون نیس! بلکه می تونه همدم و هم صحبت خوبی واسه افراد بازنشسته باشه. در این پست، به راه ها و شکلای جور واجور دورکاری واسه افراد بازنشسته می پردازیم تا بتونن در بین سپری کردن ساعات روزانه شون، درآمدی هم واسه زندگی راحت تر به دست بیارن.

 

۱- نماینده خدمات مشتری

کاری که باید انجام داد: جواب دادن به سوالات مشتریان، مشکلات اتصال، گرفتن سفارشات و پیگیری اونا. وابسته به خود شرکت، میشه از روش تلفن، بصورت گفتگوی آنلاین و یا هر دو این رابطه رو با مردم برقرار کرد.

خوبه اگه: فردی مردمی باشین. بتونین چند وظیفه رو باهم پیش ببرین. سرعت تایپ خوبی داشته و اتاقی آروم واسه کار جفت و جور کنین.

۲- دستیار مجازی

کاری که باید انجام داد: همه کارایی رو که یک دستیار (منشی) قدیمی اداری انجام می داد رو انجام می دید: جفت و جور کردن مکاتبات، مدیریت تقویم و زمانبندی، تنظیم سفرهای کاری و ورود داده ها

خوبه اگه: تجربه کار در دفتر رو داشته باشین. مهارتای مدیریت زمان خوب رو دارا باشین و در پردازش کلمات پایه ماهر باشین.

۳- مدافع برند

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دلایل استفاده از استوری اینستاگرام واسه سازمانا

کاری که باید انجام داد: گفتگوی آنلاین با بازدیدکنندگانِ سایتِ برند موردعلاقه تون! ارائه پیشنهاد و نکات لازم. همینطور جواب دادن به سوالات درباره اجناس.

خوبه اگه: خودتون رو به عنوان یک کارشناس در بخش ی یک برند یا محصول خاصی درنظر بگیرین. از اینکه یافته های خودتون رو با بقیه به اشتراک بذارین لذت ببرین. همیشه آرزوی یک “مسئول خرید شخصی” شدن داشته باشین!

۴- مربی

کاری که باید انجام داد: علم خودتون رو با دانشجویان در رده های سنی جور واجور به اشتراک بذارین. باید درسایی رو بسازین. تستا رو نمره بدین.

خوبه اگه: در یک زمینه خاص علم و مهارت زیادی داشته باشین. (اگه گواهی مربیگری داشته باشین بهتره اما لازم نیس!) تجربیات واقعی داشته باشین. بتونین در تستای آنلاین نمره قبولی به دست بیارین.

۵- کارشناس یک مبحث خاص

کاری که باید انجام داد: به زنجیره خیلی از سوالات که از طرف مشتریان و کسب وکارها -درباره بخش ای که شما اطلاعات زیاد و خاصی در اون دارین- ارسال می شه جواب بدین.

خوبه اگه: تجربه های آکادمی و واقعی زیادی رو در بخش ی خاصی داشته باشین.

 

۶- نویسنده/ ویرایشگر

کاری که باید انجام داد: همه چیز -از غلط گیری گرفته تا نوشتن مقاله واسه انتشارات آنلاین. نوشتن بخش ی خیلی زیادی ست. اگه بتونین به اصل مطلب در این مورد برسین، فرصتای تازه بسیاری در مقابل تون قرار می گیره.

خوبه اگه: رابطه خوب با کلمات، مهارت در گرامر و قوانین و علامت گذاری! کارشناس در یک بخش

 

مطلب پیشنهادی:

 

امیدوارم این موارد، به شما واسه دورکاری افراد بازنشسته ایدهایی رو تو ذهن تون بسازن. اگه تجربه ای در مورد این موضوع دارین می تونین با ما اشتراک بذارین.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۵/۵]

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید